„Galiu patvirtinti, kad nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos bus įvestas, kalbant apie mokytojus, etatinis apmokėjimas. Tam reikalingos lėšos yra numatytos“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.
Pasak jo, Ministrų kabinetas taip pat turėtų apsispręsti dėl etatinio apmokėjimo mechanizmo.
Premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas BNS atsisakė nurodyti, kiek lėšų numatyta etatiniam mokytojų apmokėjimui.
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė šią savaitę paskelbė, jog ministerija jau yra parengusi naują etatinio apmokėjimo modelį.
Mokytojams atstovaujančios profesinės sąjungos sako, kad naujas modelis nėra su jomis iki galo suderintas.
„Kaip galima Seimui teikti pusiau žalią, nesuderintą produktą?“ – kalbėjo Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas.
Jis tvirtino, kad Švietimo ir mokslo ministerija su profsąjungomis sutarė, kad etatą sudaro 36 darbo valandos per savaitę.
Tačiau kai kurių mokytojų atstovas ragina ministeriją nesiūlyti galimybės etatą dalyti į daugiau nei dvi dalis – pilną ir pusę.
„Ministerija jį nori dar daugiau susmulkinti, kad mokytojas galėtų dirbti 0,25 etato. Tai turės neigiamos įtakos mokytojų darbo sąlygoms, nes jis, norėdamas gauti pakankamą atlyginimą, turės važinėti po kelias mokyklas“, – sakė E.Jesinas.
Pasak jo, profesinės sąjungos kol kas neturėjo galimybės susipažinti su parengtu etatinio apmokėjimo modeliu.
Etatinis mokytojų apmokėjimas turėjo įsigalioti nuo rugpjūčio, tačiau Seimas šią vasarą jį atidėjo dar metams.
Švietimo ir mokslo ministerija teigia, kad pagal etatinį apmokėjimą mokytojams atlyginimai būtų skaičiuojami ne tik už pamokų krūvį, bet už visas darbo valandas. Anot jos, atlygis už darbą būtų socialiai teisingesnis ir nesvyruotų, priklausomai nuo pamokų skaičiaus.