„Prisiminti negalima pamiršti“ – kur dėti kablelį?

Dvi savaitės be jokio gyvo kontakto su kitais žmonėmis. Draudimas išeiti pasivaikščioti ar pasėdėti kavinėje. Visas šias saviizoliacijos patirtis tikrai norisi kuo greičiau pamiršti. Tačiau LCC tarptautinio universiteto studentai savo saviizoliacijos patirtimis griauna nusistovėjusią nuomonę, jog saviizoliacija yra nuobodi ir niūri patirtis, kurią norisi kuo greičiau pamiršti.
LCC universiteto studentai
LCC tarptautinio universiteto studentai / Partnerio nuotr.

„Saviizoliacijos metu mes turėjome galimybę išlikti aktyvūs. Universitetas organizavo įvairius iššūkius, nuotolinius susitikimus, paskaitas, net renginius. Arbata ir kava mums nemokamai buvo tiekiama kasdien, maistas taip pat atkeliaudavo į kambarius. Esu labai dėkinga universitetui už tai, kad nuolat gaudavome naujausią informaciją, susijusią su COVID-19 situacija, už darbuotojų ir savanorių atliktą sunkų darbą, stengiantis, kad mūsų gyvenimas šiuo laikotarpiu būtų kuo lengvesnis“, – sakė saviizoliaciją jau atlikusi antro kurso studentė iš Albanijos Inna Pulaj. Jai antrino ir pirmo kurso studentė Yuliia Odynets iš Ukrainos: „Nuo pat pirmos dienos buvau maloniai nustebinta, kaip mumis rūpinamasi. Net mūvint kaukes ir pirštines bei laikantis saugaus atstumo, trumpi pokalbiai visuomet šildė širdį. Aš esu labai dėkinga kiekvienam universiteto darbuotojui ir savanoriui už tai, kad visuomet buvo greta, kai tik mums kažko prireikdavo“.

Partnerio nuotr./LCC tarptautinio universiteto studentai
Partnerio nuotr./LCC tarptautinio universiteto studentai

Tokių studentų kaip Ina ir Julija, kuriems atvykus į Lietuvą, visų pirma, reikia dviem savaitėms izoliuotis, LCC tarptautinis universitetas į bendrabučius jau priėmė kiek daugiau nei šimtą. Kelių dešimčių studentų dar laukiama. Studentų saviizoliacijos laikotarpiu jų maitinimu, užimtumu ir gera savijauta rūpinasi per 10 savanorių ir universiteto darbuotojų. Studentai gali užsisakyti maisto planus iš universiteto valgyklos, taip pat užsisakyti maistą iš kitų miesto kavinių ar maisto produktus su atvežimo į bendrabutį paslauga.

Partnerio nuotr./LCC tarptautinio universiteto studentai
Partnerio nuotr./LCC tarptautinio universiteto studentai

„Iki šiol saviizoliacijoje buvusiems studentams suorganizuotos kelios dešimtys veiklų. Studentus kvietėme priimti žingsnių iššūkį. Nugalėtoja iš Ukrainos per savaitę kambaryje pratrepsėjo daugiau nei 104 tūkstančius žingsnių. Studentai taip pat buvo kviečiami priimti atsispaudimų iššūkį, kurio nugalėtoju buvo pripažintas studentas iš JAV, padaręs net 31 atsispaudimą. Studentams pasiūlyta naudotis virtualiomis bibliotekos paslaugomis ir skaityti elektronines knygas arba išsirinkti knygą, kurią savanoris atneša ir palieka prie kambario durų. Universiteto kapelionas rūpinasi studentų dvasine būsena, o universiteto psichologė kviečia į asmenines konsultacijas. Saviizoliacijoje esančių studentų įtraukimą į įvairias veiklas tęsime ir toliau”, – dalinosi LCC tarptautinio universiteto prorektorė Studentų ugdymo reikalams Margarita Pavlovič.

Partnerio nuotr./LCC tarptautinio universiteto studentai
Partnerio nuotr./LCC tarptautinio universiteto studentai

LCC tarptautinis universitetas savo studentus, kuriems reikalinga saviizoliacija pradėjo priimti jau nuo rugpjūčio pradžios. Saviizoliacijai skirtuose bendrabučių aukštuose palaipsniui saviizoliaciją atliko bei toliau ją tęsia studentai iš Albanijos, Kazachstano, Armėnijos, Serbijos, Bulgarijos, JAV, Vokietijos, Airijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir kitų šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai