Vertinant atskiras reitingo kategorijas, VDU itin gerai pasirodė pagal studentų ir darbuotojų santykį, kur jam buvo skirta septinta vieta visoje Europoje, taip pat – 43 vieta atvykstančių mainų studentų kategorijoje ir 152 vieta pagal užsienio studentų įvairovę.
VDU taip pat buvo itin gerai įvertintas pagal darbdavių vertinimus (175 vieta Europoje) ir pagal išvykstančius mainų studentus (165 vieta). Akademinės reputacijos kategorijoje universitetui skirta 251+ vieta, darbuotojų užsieniečių kategorijoje – 287 vieta, likusiose kategorijose – 301+ vieta.
Didžiausią šuolį VDU atliko įsidarbinimo rezultatų kategorijoje – šiemet joje universitetui skirta 37,4 taškai (pernai – 20,2). Universitetas taip pat ženkliai kilo tarptautinio mokslo tinklo kategorijoje, šiemet gavęs 20,9 taškų, lyginant su skirtais 11,9 taškų praėjusiais metais. Įspūdingai VDU pakilo ir vertinant darnų vystymąsi ir tvarumą (šiemet – 19,5 taškų, pernai – 7,2) bei darbuotojų užsieniečių santykį su visais akademiniais darbuotojais (šiemet 18,3 taškų, pernai – 7,4).
„Džiaugiamės, kad universitetas ir toliau sulaukia plataus tarptautinio pripažinimo už sėkmingus rezultatus įvairiose srityse, ypač – tarptautiškumo, mokslingumo ir studijų organizavimo. Smagu, kad mūsų bendruomenės indėlį į VDU kokybės augimą mato visa Europa“, – sako VDU prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė.
Lyginant su kitais Lietuvos universitetais, VDU užėmė pirmąją vietą net keturiose kategorijose. Kaip ir praėjusių metų reitinge, universitetas išlaikė pirmąją vietą pagal studentų ir darbuotojų proporciją. Iš penktosios vietos į pirmąją VDU pakilo pagal vidutinį mokslinių darbų citavimų skaičių, iš ketvirtosios į pirmąją – pagal užsienio darbuotojų proporciją, o iš antrosios į pirmąją – pagal užsienio studentų įvairovę.
Antroji vieta tarp šalies universitetų VDU buvo skirta pagal akademinę reputaciją (pernai – trečia vieta) ir proporciją tarp darbuotojų ir mokslo darbų skaičiaus (pernai – šešta vieta). Trečioji vieta VDU skirta pagal darbdavių reputaciją, atvykstančius mainų studentus ir tarptautinį mokslinių tyrimų tinklą.
Šis QS reitingas vertino Europos universitetus pagal keturias kategorijų grupes: mokslinius tyrimus ir atradimus, įdarbinamumą ir rezultatus, mokymosi patirtį, globalinį dalyvavimą ir darną.