„Mokyklos teikia paraiškas ir savo lėšomis steigs priešmokyklinio ugdymo grupes, naujų bus apie 10. Tačiau jokios prievartos mes nenaudojame, nieko iš darželių į mokyklas nekraustome, tiesiog pagal poreikį mokyklos tai daro – matome, kad tėvai teikia prašymus dėl priešmokyklinio ugdymo, tad tose vietose, kur yra toks poreikis, bus atidarytos naujos priešmokyklinio ugdymo grupės“, – teigė Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Petronis.
Savivaldybė šiemet tam pinigų nėra numačiusi, esą nėra tokio didelio poreikio ir ažiotažo, tai pernai siekta sutvarkyti sistemą, steigti grupes su miegamaisiais, tačiau viskas baigėsi teismų karusele.
Galėtų išspręsti darželių problemą
Tikimės, kad visų patalpų, kurias turime ir vaikų darželiuose, ir bendro ugdymo mokyklose, užteks tam, jog būtų sėkmingai įgyvendintas priešmokyklinis ugdymas, – kalbėjo G.Petronis.
Kitąmet, kai bus įvestas privalomas priešmokyklinis ugdymas, teks nagrinėti kiekvienos konkrečios mokyklos situaciją, nes tikrai ne visos turės patalpų ilgosioms grupėms su atskirais miegamaisiais.
„Tikimės, kad visų patalpų, kurias turime ir vaikų darželiuose, ir bendro ugdymo mokyklose, užteks tam, jog būtų sėkmingai įgyvendintas priešmokyklinis ugdymas“, – kalbėjo G.Petronis.
Pasiruošimo tikrai prireiks, kadangi skaičiuojama, jog gimę yra apie 1,5 tūkst. vaikų daugiau, nei šiuo metu darželiuose yra tų, kurie ateis į priešmokyklines grupes. „Gal tai ne visi Vilniaus gyventojai, yra iš Vilniaus rajono, Širvintų, Šalčininkų ar Trakų, bet reikia ruoštis, kad bent pusei šių vaikų – šešiems šimtams – papildomų vietų gali prireikti“, – sakė direktorius.
Šešiamečių iškėlimas į mokyklas padėtų spręsti vietų darželiuose problemą. Bent keli tūkstančiai vaikų anksčiau paliktų ikimokyklines įstaigas, o tokiu būdu darželiai galėtų steigti naujas grupes ir priimti daugiau 2-5 metų vaikų. Pasak J.Kaminskio, vietų visiems ir užtektų, kurie dabar laukia metų metus. Esą toks ir buvęs praėjusios miesto valdžios tikslas, nes šiuo metu eilėje laukiantys 4-5 metų vaikai tikrai neturi jokių šansų patekti į darželius.