Pasak A. Klimienės, nauja studiju programa yra orginali jau tuo, kad jungia biologijos ir edukologijos srities mokslus. „Ji turėtų būti įdomi ir naudinga ne tik dirbantiems parkuose ir botanikos soduose, bet ir kuriant neformalaus ugdymo mokyklėles, centrus, ar jau egzistuojančiuose organizacijose (Žaliosiose mokyklose, gamtininkų centruose) vykdant edukacinę veiklą. Kadangi mūsų šalyje pasigendama profesonaliai parengtų mokymo ir švietimo programų, manau, kad ši programa bus naudinga visai Lietuvai”, – sakė profesorė.
Būtent aukštos kompetencijos darbuotojai gali geriausiai plėtoti parkuose, botanikos soduose vykdomas edukologines programas. Nors tokio pobūdžio darbui anksčiau buvo įsteigti specialūs etatai, kol kas šį darbą dirba tik kursus baigę žmonės. Taigi, tokių specialistų kompetencijos lygį ir turėtų kelti naujoji studijų programa. Į ją numatoma priimti baigusiuosius tiek biomedicinos, tiek edukologijos, tiek biologijos studijas.
ŠU teigimu, naujoje studijų programoje bus plėtojamos tyrėjo-analitiko, edukatoriaus, edukacinių programų biologijos ir gamtosaugos srityje projektuotojo kompetencijos. Nemažai demesio bus skiriama ir gebėjimams aiškiai ir ambicingai perteikti savo žinias ir tyrimų rezultatus, taip pat inovatyviai, kūrybiškai spręsti visuomenės neformaliojo švietimo biologijos, gamtosaugos srityje problemas ir t.t.
Studijų programa teikiama mišriu nuotoliniu būdu, t. y. 25% paskaitų laiko bus perkelta į virtualią mokymosi aplinką, kas sumažina transporto ir pragyvenimo išlaidas sesijų metu, sudaro galimybę studijuoti neatsitraukiant nuo darbo vietos, magistrantams patogiu laiku ir tempu.
Baigę studijas magistrai galėtų dirbti edukacinį darbą aplinkos apsaugos, sveikatos profilio valstybinėse įstaigose, savivaldybių padaliniuose, nevyriausybinėse organizacijose, švietimo ir kultūros institucijose, stoti į doktorantūrą.