Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ŠMM patikrins profesinio mokymo įstaigose atliktų auditų išvadas dėl galimai neteisėtų rinkliavų

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) auditoriai patikrins profesinio mokymo įstaigose, turinčiose viešosios įstaigos statusą, 2014-2016 m. atliktų auditų dokumentus. Tuo siekiama įsitikinti, ar juose nebuvo užfiksuoti panašūs galimai neteisėtų rinkliavų atvejai, kaip Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre (KMPMC).
Švietimo ir mokslo ministerija
Švietimo ir mokslo ministerija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad šis patikrinimas pradedamas, išaiškėjus, kad KMPMC buvo renkamos galimai neteisėtos rinkliavos ir vien šiemet iš mokinių galėjo būti surinkta apie 0,5 mln. eurų.

„Iš mokinių skundų sužinoję apie galimai neteisėtas rinkliavas KMPMC, nutarėme patikrinti ir kitų profesinių mokyklų, kurios turi viešosios įstaigos statusą, atvejus, ar tokios rinkliavos nebuvo užfiksuotos mokyklose atliktų auditų ataskaitose, kurias tvirtina viešosios įstaigos dalininkų susirinkimas. Profesinio mokymo sistema ilgus metus nebuvo tinkamai prižiūrima, taigi norime įsitikinti, ar panašių atvejų negalėjo būti ir kitose įstaigose, todėl ministerija ėmėsi situacijai kontroliuoti būtinų veiksmų“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jurgita Petrauskienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jurgita Petrauskienė

Anot ministrės, jei, atliekant vykdytų auditų dokumentų peržiūrą, būtų nustatyta signalų dėl galimai neteisėtų rinkliavų buvus, ministerija imsis tolesnių veiksmų.

Šio laikotarpio auditų patikrinimai bus atlikti 26-iose profesinėse mokyklose. Atliktų auditų dokumentų tikrinimas bus baigtas lapkričio pabaigoje.

ŠMM išsiaiškino, kad su mokiniais yra sudaromos papildomo mokėjimo sutartys tokioms paslaugoms ir priemonėms, kurios nenumatytos mokymo programoje. Apie tokį mokestį mokiniai nebuvo informuoti iš anksto, informacija pateikta tik tada, kai jie atvyko pasirašyti mokymosi sutarties.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras

Šio mokesčio dydis svyruoja nuo 90 iki 1100 eurų. Iš stojusių dar buvo renkamas papildomas stojimo dokumentų tvarkymo ir įforminimo mokestis – 10 Eur. Taip pat nustatyta, kad centras taiko 14,48 eurų mokestį už baigiamųjų egzaminų perlaikymą.

Ministerija nurodė nutraukti šias sutartis ir pinigus grąžinti mokiniams. Mokiniai mokyklos administracijai gali teikti prašymus dėl mokėjimo sutarčių nutraukimo.

Valstybės skiriamas finansavimas yra pakankamas profesinio mokymo programai mokyklose pilnai realizuoti bei, išklausius programą ir išlaikius baigiamąjį egzaminą, diplomams išduoti ar profesinei kvalifikacijai įgyti.

Lietuvoje iš viso veikia 70 profesinio mokymo įstaigų, pavaldžių Švietimo ir mokslo ministerijai. Profesinio mokymo sistema valstybei kasmet kainuoja beveik 85 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai