Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ŠMSM: brandos egzaminus šiemet laikys daugiau nei 28 tūkstančiai kandidatų

Šiemet brandos egzaminus laikys 28 267 kandidatai. Iš jų – 26 360 bendrojo ugdymo ir profesinių mokymo įstaigų abiturientų, 632 buvę mokiniai ir 1 275 eksternai, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).
Matematikos egzaminas
Matematikos egzaminas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

ŠMSM duomenimis, populiariausias išlieka anglų kalbos valstybinis brandos egzaminas, šiemet jį laikys 18 653 kandidatai. Matematikos valstybinį egzaminą laikys 15 965 kandidatai. Istorijos valstybinį egzaminą – 8 462 kandidatai.

Biologijos valstybinį egzaminą pasirinko 5 935, fizikos – 2 384, geografijos – 3 227, IT – 2 579. Rusų (užsienio) kalbos – 1 794 kandidatai. Mažiausiai pasirinkusių prancūzų kalbos valstybinį egzaminą – laikys tik 27 kandidatai.

„2020 metais daugiau kandidatų ketina laikyti užsienio kalbos (rusų) ir geografijos valstybinius brandos egzaminus. Likusių brandos egzaminų kandidatų pasirinkimai labiau panašūs ne į praėjusių metų, o į 2018 metų pasirinkimus. Šiemet padaugėjo mokinių, kurie rinkosi laikyti menų, gimtosios kalbos (rusų) mokyklinius brandos egzaminus. Kelerius pastaruosius metus labai panašus skaičius kandidatų laiko biologijos, užsienio kalbos (anglų) ir istorijos valstybinius brandos egzaminus“, – sako Asta Ranonytė, Nacionalinės švietimo agentūros direktoriaus pavaduotoja.

ŠMSM atstovų teigimu, lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas yra privalomas, jį laikys visi siekiantieji gauti brandos atestatą. Galima rinktis, ar laikyti šį egzaminą valstybinį, ar mokyklinį. Valstybinį brandos egzaminą pasirinko laikyti 17 268 kandidatai. Kaip mokyklinį jį šiemet pasirinko 8,5 tūkst. kandidatų. Iš pasirenkamųjų mokyklinių brandos egzaminų kelerius metus populiariausias technologijų egzaminas, kurį šiemet pasirinko laikyti irgi nemažai kandidatų – daugiau nei 6 tūkst.

„Tęsiantis karantinui abiturientai ir kiti kandidatai šiemet turėjo galimybę atsisakyti savo pasirinktų egzaminų. Kiekvienais metais stebime tendenciją, kad mokiniai ateina laikyti ne visų pasirinktų egzaminų. Šiais metais, atsižvelgiant į tai, kad pasirengimas egzaminams vyksta karantino metu, buvo sudarytos sąlygos mokiniams iš anksto informuoti apie egzaminus, kurių jie neketina laikyti. Sumažėję egzaminų pasirinkimų skaičiai leidžia tiksliau planuotis pasirengimą egzaminams savivaldybėse ir mokyklose. Kita vertus, matome, kad mokiniams nuotolinis mokymas nebuvo prielaida iš esmės pakeisti savo sprendimus dėl egzaminų pasirinkimų“, – sako A.Ranonytė.

Iki gegužės 18 d. apsigalvojo ir priėmė sprendimą nelaikyti matematikos egzamino 922 kandidatai. Istorijos valstybinio egzamino atsisakė 682 kandidatai. Anglų kalbos valstybinio egzamino – 539. Kitų egzaminų atsisakė mažiau kandidatų. Iš viso kandidatai atsisakė laikyti 5,6 proc. egzaminų, kuriuos buvo pasirinkę laikyti 2019 metų rudenį.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija vyks birželio 22 d. – liepos 21 d., rezultatai bus skelbiami iki rugpjūčio 5 d. Brandos atestatus mokyklos galės išduoti nuo rugpjūčio 7 d.

Brandos atestatui gauti šiemet reikia išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą ar parengti brandos darbą. Kandidatai lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino tipą – valstybinį ar mokyklinį – gali rinktis laisvai. Iš viso kandidatai galėjo rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus.

Pakartotinė egzaminų sesija vyks nuo liepos 22 d. iki rugpjūčio 4 d.

2019 metais egzaminus laikė 30 072 kandidatai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?