Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Socialinio darbo magistrams – Lietuvos ir Ukrainos universitetų diplomai

Birželį Šiaulių universitete studijas baigs jungtinės tarptautinės Socialinio darbo studijų programos pirmosios laidos magistrantai. Sėkmingai studijas baigę studentai gaus dviejų valstybių – Lietuvos ir Ukrainos – universitetų diplomus: Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas šią studijų programą vykdo kartu su Atviru tarptautiniu žmogiškosios raidos universitetu „Ukraina“.
Svečiuose Ukrainoje
Svečiuose Ukrainoje

Studentai priimti po konkurso

Sparčiai didėjantis socialinių paslaugų tobulinimo poreikis įpareigoja universitetus bendradarbiauti su užsienio aukštosiomis mokyklomis, rengti aukštos kvalifikacijos socialinio darbo specialistus. Šia intencija Šiaulių universitete Socialinės gerovės ir negalės studijų fakultete prieš porą metų buvo parengtos dvi naujos tarptautinės socialinio darbo krypties bakalauro ir magistrantūros studijų programos, kurios turėtų plėsti šios srities specialistų kompetencijas, atitinkančias Lietuvos ir užsienio šalių darbo rinkos reikalavimus.

SGNSF savianalizes grupes vadovė doc. I.Kaffemaniene (kaireje) su kolegomis Kijeve
SGNSF savianalizes grupes vadovė doc. I.Kaffemaniene (kaireje) su kolegomis Kijeve

Magistrantūros studijų programą Socialinis darbas Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas vykdo kartu su Kijeve įsikūrusiu Atviru tarptautiniu žmogiškosios raidos universitetu „Ukraina“ (angl. Open International University of Human Development „Ukraine“). Studijos trunka pusantrų metų, jos vykdomos anglų ir rusų kalbomis. Į pirmą kursą 2014 m. vasarį studentai buvo priimti po konkurso, nes norinčiųjų studijuoti buvo žymiai daugiau. Tad 35 įstojusieji, tarp kurių yra 27 lietuviai, 5 ukrainiečiai ir 3 latviai, šiemet jau baigs studijas. Pirmiesiems šios studijų programos magistrantams birželio pabaigoje bus įteikti dviejų valstybių – Lietuvos ir Ukrainos – universitetų diplomai.

Programos populiarumas buvo užkoduotas

Socialinės gerovės ir negalės fakulteto dekanės, jungtinės studijų programos rengimo darbo grupės vadovės prof. Ingridos Baranauskienės teigimu, susidomėjimas jungtine programa nebuvo netikėtas. „Magistrantūros programa buvo parengta remiantis atliktais Šiaulių universiteto dėstytojų tyrimais ir galimybių studijos išvadomis, kurios atskleidė socialinio darbo specialistų poreikį regione. Programa atitinka ES aukštajam mokslui keliamus reikalavimus, o į studijų programą integruoti dalykai suteikia absolventams galimybę sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje“, – akcentavo dekanė.

Aptarimas proketas. Dešinėje - SGNSF dekanė prof. Ingrida Baranauskienė
Aptarimas. Dešinėje - SGNSF dekanė prof. Ingrida Baranauskienė

Pagrindinė universitetinių magistrantūros studijų paskirtis – tobulinti būsimų socialinio darbo specialistų profesinę ir mokslinę kompetenciją. Pasak programos rengėjų, jungtinės studijų programos įgalina dėstytojus realizuoti ir plėtoti savo mokslinį potencialą. Studentai turi visas sąlygas tobulinti savo gebėjimus, organizuoti ir valdyti įvairius socialinio darbo veiklos procesus, dalyvauti tarptautinio mobilumo programoje. Be to, studijų metu bendradarbiaujama su užsienio mokslininkais ir dalijamasi praktinės veiklos patirtimi.

Šia programa jau domisi kai kurie Latvijos, net Amerikos universitetai.

Fakultetas – tarp geriausiųjų

Sąlygos vykdyti tarptautines jungtines studijų programas Šiaulių universitete yra itin geros: fakultete veikia modernus nuotolinių studijų centras, įdiegta naujausia, šiuolaikines socialinio darbo technologijas atitinkanti įranga. „Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) tarptautiniai ekspertai 2015 m. tyrimo ataskaitoje ypač palankiai įvertino Socialinės gerovės ir negalės studijų fakulteto mokslininkų atliekamus, reikšmingus nacionaliniame ir tarptautiniame kontekste, specialiojo ugdymo srities mokslinius tyrimus, į kuriuos įtraukiami ir studentai bei jauni tyrėjai, taip pat infrastruktūrą, kompiuterinę ir kitą įrangą, kuri atitinka studijoms ir tyrimams būtinas sąlygas“, – įspūdžiais dalijosi savianalizės grupės vadovė doc. Irena Kaffemanienė.

Anot savianalizės grupės narės doc. dr. Ritos Melienės, tokių rezultatų pasiekiama visiems fakulteto mokslininkams ir dėstytojams daug ir kryptingai dirbant, aktyviai bendradarbiaujant su įvairių institucijų specialistais, Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkais. Todėl itin džiugina tarptautinių ekspertų išvadose pabrėžtas fakulteto privalumas, kad čia dirba labai motyvuoti specialiojo ugdymo srities mokslininkai ir doktorantai.

Studijų kokybės vertinimo centras II pakopos jungtinę studijų programą Socialinis darbas įvertino  aukštais balais ir akreditavo maksimaliam 3 metų laikotarpiui. Kaip teigia Šiaulių universiteto rektorius prof. D. Jurgaitis, jungtinių programų rengimas ir vykdymas yra spartus Šiaulių universiteto šuolis tarptautinio pripažinimo link.

Rektoriai pasirašo sutartį
Rektoriai pasirašo sutartį

Akademikas prof. dr. Petro M. Talanchuk, pirmasis nepriklausomos Ukrainos švietimo ir mokslo ministras (1992-1994), šiuo metu vadovaujantis Atviram tarptautiniam žmogiškosios raidos universitetui „Ukraina“, pažymi, kad jungtinė studijų programa sulaukė didžiulio susidomėjimo, nes atsirado puiki galimybė šioje srityje dirbantiems žmonėms kelti savo kompetencijas, įgyti aukštesnį išsilavinimo lygį.

              Studijas baigusiems – didelės galimybės

Pirmosios laidos studentams, šių metų birželio pabaigoje baigsiantiems jungtinę Socialinio darbo studijų programą, bus išduoti diplomai, liudijantys socialinio darbo magistro kvalifikacinį laipsnį ir suteikiantys teisę dirbti vadybinį darbą, susijusį su socialinės veiklos (paslaugų) vystymo strategija, projektų rengimu, praktinį socialinį darbą įvairiose socialinio darbo institucijose, teikiančiose socialines paslaugas tiek valstybiniame, tiek ir nevyriausybiniame sektoriuose,  mokslinių tyrimų  institucijose ir  programose, švietimo sistemoje Lietuvoje ir užsienyje.

Šią studijų programą baigusieji taip pat gali tęsti studijas trečiojoje pakopoje (doktorantūroje) bei dėstyti aukštojoje mokykloje, kadangi, išklausę atitinkamus modulius („Aukštosios mokyklos didaktika ir psichologija“,  ,,Socialinio darbo dėstymo metodika“), absolventai įgyja teisę dirbti pedagoginį darbą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų