„Esame trečio kurso studentai. Kai 2015 metais rinkomės, į kokią aukštąją mokyklą stoti, rinkomės ir specialybes, kurias norime studijuoti. Pasirinkome Turizmo ir viešbučių studijas, o štai baigiant kolegiją sužinojome, kad mes jau kitos specialybės – Turizmo ir poilsio – studentai“, – rašoma laiške.
„Už studijas dauguma studentų moka patys. Patikėkite, niekas iš kolegijos vadovybės [...] neatėjo ir nepaklausė, ar patys studentai nori ir pageidauja tapti visiškai kitos specialybės studentais. Taip, jau kitos, nes kas buvo pernai Turizmo ir viešbučių studentams, dabar brukami kiti dalykai. Kokią teisę turi aukštoji mokykla savavališkai elgtis?“ – pranešime 15min teigia neprisistatę SMK studentai ir priduria nenorėję savo tapatybės atskleisti dėl nebaigtų mokslų.
SMK: studijų programos turi būti tobulinamos
SMK Komunikacijos skyriaus vadovė Svajūnė Marcinkevičienė, reaguodama į studentų kreipimąsi, teigia, kad studijų programų pavadinimų pokyčius lėmė Lietuvos teisės aktų pakeitimai, studijų klasifikavimas atsisakant studijų krypčių šakų ir studijų sričių.
„SMK atlikdama studijų programų savianalizės procedūras, atlieka studijų programos tobulinimo veiksmus, siekdama užtikrinti, jog absolventų įgytos kompetencijos kuo geriau atitiktų darbo rinkos poreikius. Be to, atsižvelgiant į valstybės ūkinės, socialinės, kultūrinės plėtros poreikius ir ateities raidos perspektyvą, Studijų programos periodiškai turi būti tobulinamos“, – teigiama raštu 15min siųstame atsakyme.
Anot S.Marcinkevičienės, Turizmo ir poilsio studijų programą nuspręsta vykdyti siekiant sudaryti galimybę studijuojantiesiems pasirinkti „Viešbučių“ specializaciją.
„Atnaujinta studijų programa „Turizmas ir poilsis“ yra platesnė ir suteikianti daug daugiau galimybių įsidarbinti. Atnaujinta programa integruoja ir poilsio, ir sveikatos turizmo, ir turizmo bei viešbučių verslo organizavimo pagrindus“, – studijų turinio keitimo priežastis dėsto ji.
SMK atstovė taip pat pabrėžia, kad „ne studijų programos pavadinimas nusako, ką studijuoja asmuo studijų metu ir kokia kvalifikacija suteikiama, o suteikiamas kvalifikacinis laipsnis baigus studijas, nurodo kokius gebėjimus įgijo absolventas“.
Neigia savivalę
Pasikeitus studijų programų pavadinimams, studentų įgyjamas profesinis laipsnis – Turizmo ir poilsio profesinis bakalauras – liko tas pats.
Tiek šiuo atveju, tiek keičiant kitų studijų programų pavadinimus bei turinį, S.Marcinkevičienės tikinimu, SMK administracija, katedrų vedėjai ir pati SMK kolegijos direktorė Gabija Skučaitė buvo susitikusi su studentais.
„Jiems buvo paaiškinta, pagrįsta ir pristatyta studijų programų pavadinimų keitimo priežastis ir nauda“, – dėsto SMK Komunikacijos skyriaus vadovė.
Atsižvelgdama į „visumą teisinių, ekonominių ir socialinių veiksnių“, SMK keitė ne tik Turizmo ir viešbučių studijų programos pavadinimą ir turinį. Analogiškai keitėsi ir šios programos: Viešieji ryšiai – į Skaitmeninę komunikaciją, Reklamos kūrimas – į Marketingą ir reklamos kūrimą, Audiovizualinė kūryba – į Video kūrybą ir medijas.