Pirmajame projekto etape mokymų kursą sudarys 12 teminių pamokų, į kurių nemokamą turinį moksleiviai galės gilintis tiek informacinių technologijų pamokose, tiek savarankiškai namuose. Projekto tikslai – sudominti moksleivius ateityje rinktis tiksliuosius mokslus, papildyti mokymų programą naujausiomis žiniomis ir suvienodinti prieigą prie IT žinių didžiųjų miestų ir regionų mokiniams.
„Vienydami daugiau nei 1000 technologijų specialistų esame vienas didžiausių IT darbdavių šalyje, kasmet įdarbinantis virš 250 šios srities profesionalų. Sukaupę didžiulę patirtį vystant IT projektus matome prasmę pasidalinti ja su jaunąją karta ir įkvėpti ateičiai su technologijomis“, – sako projekto organizatorės „Telia Global Services Lithuania“ vadovas Marius Ivanauskas. „Tikimės, kad ši iniciatyva prisidės prie žinių prieinamumo ir atskirties tarp regionų bei didžiųjų miestų. Taip pat, žvelgiant į prognozes, 50% ir daugiau populiariausių specialybių jau 2030-iais bus technologinės – duomenų analitika, programinės įrangos kūrimas, procesų automatizavimas. Norime, kad moksleiviai ateityje rinktųsi studijas, kurios atvers daugiausiai galimybių.“
Moksleiviai kaups žinias „Telia Global Services Lithuania“ ir projekto partnerių „Code Academy“ specialistų parengtose bei vedamose nuotolinėse pamokose, kurių metu susipažins su IT sričių įvairove, darbui IT srityje reikalingomis kompetencijomis, o – visų svarbiausia – įgis praktinių programavimo pagrindų.
Kurso pabaigoje lauks žinių patikrinimo testas, kuris padės išrinkti pažangiausias mokyklas ir 20 moksleivių, kurie tęs iššūkį antrajame – praktiniame – projekto etape. Šie moksleiviai su IT profesionalų pagalba vystys ir įgyvendins savo individualius internetinių puslapių projektus. Iš jų bus išrinkti trijų geriausių internetinių svetainių autoriai. Jie bus apdovanoti pagrindiniais projekto prizais – nešiojamais kompiuteriais ir galimybe praleisti dieną su IT specialistais bei pamatyti iš arti, kaip atrodo jų darbas.
„Visi, kurie dalyvauja šiame projekte – ir moksleiviai, ir mokytojai – jau ištraukė sėkmingą bilietą. Jūs mokysitės, darbuositės Lietuvos, mūsų valstybės ateičiai, tiesiogiai susietai su technologijų pažanga“, – teigė projektą globojanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Labai linkiu, kad jums būtų nepaprastai įdomu, o projekte įgytos žinios bei įgūdžiai atskleistų naujus moksleivių talentus ir gebėjimus, kurie bus be galo svarbūs kiekvienam, renkantis savo gyvenimo kelią ir tikslą.“
Jos teigimu, tai – neeilinė galimybė ir įgauti vertingų praktinių žinių ir IT mokytojams. Jie projekto metu bus kviečiami dalyvauti nuotoliniuose mokymuose su patyrusiais IT specialistais, kurie dalinsis patarimais, kaip įkvėpti ir sudominti mokinius technologijų sritimi.
Daugiau informacijos apie projektą rasti ir jame užsiregistruoti galima https://www.itissukis.lt/.