„Džiaugiamės, kad po daugiau nei dešimties metų nuo instituto švietimo centro steigimo jo įgyvendinamos veiklos turi naujus namus – e-mokymosi platformą „Prospera akademija“. Ją kūrėme nuosekliai, su didele meile ir pasišventimu, įsiklausydami į švietimo bendruomenės lūkesčius dėl ekonominio ir socialinio raštingumo ugdymo“, – sako LLRI viceprezidentė Aneta Vainė.
E-mokymosi platforma „Prospera akademija“ unikali tuo, kad vienoje vietoje galima pasiekti daugeliui pažįstamas LLRI iniciatyvas. Viena iš jų – vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“, laimėjęs Londono knygų mugės apdovanojimą kaip geriausia mokymosi priemonė pasaulyje bei didžiausio technologijų ir inovacijų festivalio Baltijos šalyse LOGIN „People's Choice” apdovanojimą. Šiuo vadovėliu naudojasi beveik 700 mokytojų, iš jo mokosi 35 tūkst. moksleivių.
Interaktyvūs integruoto pilietiškumo ugdymo vadovėliai – „Jaunas ir pilietiškas“ 5–8 klasėms bei „Pilietis per 31 valandą“ 9–12 klasėms – nuo šiol taip pat platformoje „Prospera akademija“. Pastarasis vadovėlis, sukurtas kartu su Suomijos ir Lietuvos mokslininkais, yra laimėjęs Europos inovatyvaus mokymo apdovanojimą, Nacionalinės švietimo agentūros buvo pripažintas socialinio ir dorinio ugdymo inovacija.
Abu pilietiškumo vadovėliai parengti pagal naujausias ugdymo programas ir yra skirti etikos, istorijos, geografijos, ekonomikos, pilietiškumo bei gyvenimo įgūdžių pamokoms. Jais naudojasi daugiau nei 600 mokytojų ir per 80 tūkst. moksleivių visoje Lietuvoje.
„Šiuos skaitmeninius vadovėlius pamėgo ir mokytojai, ir mokiniai. Mokytojai ypač vertina prieigą prie kokybiškos ir šiuolaikiškai pateiktos medžiagos, o moksleiviai džiaugiasi jų pasauliui artimu ir aktualiu turiniu – apie socialinius tinklus, ekologiją, verslumą, robotizaciją, mainus, savanorystę ir kt. Interaktyvios užduotys, testai ir animaciniai vaizdo klipai apie jaunimą supančius socialinius reiškinius įtraukia ir motyvuoja moksleivius“, – sako A.Vainė.
Be vadovėlių, platformoje „Prospera akademija“ galima rasti ir kartu su Lietuvos radiju ir televizija rengiamą Nacionalinę ekonomikos viktoriną bei jau trečius metus su mokyklomis visoje šalyje vykdomą jaunimo debatų iniciatyvą „Laisvės debatai“.
„Džiaugiamės, kad vis daugiau moksleivių, mokytojų ir partnerių įsitraukia į mūsų ne vienerius metus gyvuojančias iniciatyvas. Nuo šiol įsitraukti bus dar lengviau ir paprasčiau – prireiks tik apsilankyti e-mokymosi platformoje „Prospera akademija“. Ji toliau telks jaunąją kartą, suprantančią, kad pilietiškumas prasideda nuo produktyvios veiklos bei atsakomybės už save ir savo bendruomenę, o ekonomika žengia drauge su moraliniais pasirinkimais“, – teigia LLRI viceprezidentė A.Vainė.
Naudotis interaktyviais pilietiškumo vadovėliais ir LLRI švietimo programomis galima „Prospera akademija“ e-mokymosi platformoje.