„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Stereotipai trukdo rinktis praktiką mažesnėse įmonėse

Nors studijuodami šalies kolegijose studentai daugiau kaip trečdalį laiko praleidžia atlikdami praktikas ir lavindami praktinius įgūdžius, dėl susidariusių stereotipų mažos ir vidutinės įmonės vis sunkiau randa praktikantų. Sprendžiant šią problemą Europoje startavo projektas „Learntowork.eu“. Šis projektas yra skirtas profesinio aukštojo išsilavinimo institucijų studentų praktikos mažose ir vidutinėse įmonėse stiprinimui (SAPS – Supporting Apprenticeships between Professional Higher Education & Small and Medium Enterprises).
Studentų praktika
Studentų odontologų praktika / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Galimybė konkuruoti su didžiaisiais

Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) prezidento Nerijaus Varno teigimu, itin stiprios praktinių įgūdžių lavinimo srityje kolegijos vis dažniau sulaukia prašymų iš mažesnių ir vidutinių įmonių parodyti studentams praktikos mažesnėse kompanijose naudą.

„Kolegijos itin artimai bendradarbiauja su verslu, todėl gerai jaučia rinkos pulsą ir privataus sektoriaus poreikius. Nuolat diskutuojame ir paskutiniais metais tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje pastebime stiprėjančią tendenciją, jog geriausia rinktis praktiką didelėse įmonėse. Ši nuostata susiformavo viešoje erdvėje ir iš to gimė stereotipai“, – sakė LKDK prezidentas.

Asmeninio archyvo nuotr./Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) prezidento Nerijus Varnas
Asmeninio archyvo nuotr./Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) prezidento Nerijus Varnas

Jo teigimu, jauni žmonės baiminasi, kad klaidingas pasirinkimas jiems gali sutrukdyti pradėti grįsti pamatus savo karjerai. Vyrauja nuomonė, kad didelis – visada geresnis, o mažesnis turi mažiau resursų, nėra taip gerai žinomas, todėl toks pasirinkimas – prastesnis. Didelės ir garsios kompanijos turi savo privalumų ir pranašumų, pavyzdžiui, galimybę specializuotis ir likti dirbti garsioje kompanijoje, geresnę technologinę bazę.

Projekto metu sukurtoje „Learntowork.eu“ svetainėje galima rasti ne tik šiuos praktikų organizavimo gidus, bet ir duomenų bazę, jei ieškote kolegijos su kuria norite bendradarbiauti, konsultuotis ar plėtoti veiklą.

Tačiau mažos ir vidutinės įmonės yra nepakeičiamos, jeigu kalbame apie platesnį požiūrį ir įgūdžių spektrą. Mažesnėje įmonėje praktikantas gali įgyti ne tik specialybinių praktinių įgūdžių, bet ir perprasti konkrečios srities verslo valdymą, turi daugiau galimybių įsitraukti, daryti sprendimus, matyti visus procesus ir procedūras.

„Taip pat labai svarbus faktorius – vidinė kompanijos komunikacija, žmogiškieji santykiai, kurie įprastai gerokai šiltesni yra mažesniame kolektyve, ten žmonės vieni kitus geriau pažįsta“, – praktikos mažose ir vidutinėse kompanijose privalumus vardino N.Varnas.

Priemonių paketas norintiems bendradarbiauti

Pasak N. Varno, LKDK veiklą vykdo ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, todėl, matydama esamą situaciją, noriai įsitraukė į projektą „Learntowork.eu“. Juo siekiama sumažinti kolegijų ir mažų bei vidutinių įmonių bendradarbiavimo kliūtis.

„Tai – labai svarbus projektas, kuris juda link finišo tiesiosios, o jo vystymo metu sukurti produktai leis paprastai ir kokybiškai verslui organizuoti praktikas studentams. „Learntowork.eu“ projekto specialistai iš 10 Europos valstybių kolegijų kartu su verslo atstovais ir studentais įmonėms ir kolegijoms pateikė 6 išskirtinius produktus. Išleisti du pagrindiniai leidiniai – vienas skirtas verslui, o kitas – kolegijoms. Šie leidiniai bus pagrindiniai kokybinių priemonių rinkiniai.

Asmeninio archyvo nuotr./Brošiūros verslininkams ir praktikantams apie tai, kaip praktikantai gali padėti verslui
Asmeninio archyvo nuotr./Brošiūros verslininkams ir praktikantams apie tai, kaip praktikantai gali padėti verslui

Taip pat išleisti 4 gidai, kuriuose galima rasti, kaip teisingai ir kokybiškai sukurti praktikos darbo vietą studentams, kokių priemonių ir procesų tam reikia, kaip praktiką paversti efektyvia, išvengti galimų problemų ar spręsti susidariusias sudėtingas situacijas. Visuose šiuose procesuose yra pateikiama informacija, kaip integruoti neįgaliuosius, kurie turi turėti lygias galimybes kaip ir kiti visuomenės nariai“, – sakė LKDK prezidentas N. Varnas.

Projekto metu sukurtoje „Learntowork.eu“ svetainėje galima rasti ne tik šiuos praktikų organizavimo gidus, bet ir duomenų bazę, jei ieškote kolegijos su kuria norite bendradarbiauti, konsultuotis ar plėtoti veiklą. Tikimasi, kad šios priemonės paskatins dar daugiau mažų ir vidutinių įmonių visoje Europoje ir Lietuvoje įsitraukti į bendradarbiavimą su aukštosiomis mokyklomis ir prisidėti prie švietėjiškos veiklos, gaunant abipusę naudą.

Sužinokite apie studentų praktiką MVĮ daugiau projekto interneto svetainėje www.learntowork.eu ir padėkite savo verslui.

Projektas finansuojamas programos „Erasmus + politikos reformos parama“ lėšomis.

Projekto „Learn to work“ logotipas
Projekto „Learn to work“ logotipas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs