Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Studentas Aleksandro Stulginskio universitetą kaltina noru pasipinigauti, aukštoji mokykla turi paaiškinimus

Į 15min.lt redakciją kreipėsi Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentas, gyvenantis bendrabutyje. Šį kartą jis buvo atviras – sakė esą negalintis tylėti apie savivalę, kuri nukreipta prieš studentus, gyvenančius bendrabutyje.

Didžiausia staigmena – sąskaitoje už rugsėjį

Ir tuo staigmenų lietus nesibaigė. Didžiausias netikėtumas laukė rugsėjo pabaigoje, kai studentus pasiekė sąskaitos už rugsėjį.

„ASU šiurkščiai pažeidė 11 punktą sutartyje, kuris skelbia, kad mokestis skaičiuojamas nuo studento atsikraustymo į bendrabutį. Daugelis studentų atsikėlė viena, dviem ar net trim savaitėm vėliau, nei rugsėjo 1 d., tačiau visi studentai gavo sąskaitą už visą mėnesį“, – redakcijai rašė nepatenkintas studentas.

ASU studento nuotr. /Sutarties dalis
ASU studento nuotr. /Sutarties dalis

Jo nuomone, labiausiai pikta turėtų būti tiems, kurie atsikraustė paskutinę rugsėjo savaitę, o susimokėti turi už visą mėnesį.

Visuose kambariuose – senos medinės grindys, apsilupę radiatoriai ir langai, pro kuriuos švilpauja vėjai, – apie gyvenimo sąlygas ASU bendrabutyje pasakojo studentas.

Peikė ir vietą, ir gyvenimo sąlygas

Studentas atkreipė dėmesį ir į ASU bendrabučių vietą – jie įsikūrę Kauno rajone, kur, nekilnojamojo turto kainos ir nuoma yra žymiai  mažesnės nei Vilniuje.

„Gyvenimo sąlygos tokios: 17 kv./m nerenovuotame kambaryje gyvena po tris studentus. Visuose kambariuose – senos medinės grindys, apsilupę radiatoriai ir langai, pro kuriuos švilpauja vėjai“, – apie gyvenimo sąlygas ASU bendrabutyje pasakojo studentas.

Žiemą kambario temperatūra, pasak vaikino, kartais nesiekia ir 15 laipsnių. „Kiekvienas aukštas turi dvi virtuves ir du tualetus, tačiau dušai visam bendrabučiui yra vieninteliai rūsyje. Beje, ir tie kartais skęsta fekalijose... Taigi už vieną tokį kambarį ASU gauna po 156 Eur (3 studentai x 52 Eur)“, – apibendrino studentas.

Fiksuotas mokestis nesusijęs su euro įvedimu

ASU bendrabučių administracijos vadovas Vaidas Bartuševičius 15min.lt teigė, kad fiksuotas nuomos mokestis nėra susijęs su euro įvedimu: „Jis buvo įvestas, siekiant sumažinti mokesčio administravimo kaštus, suteikti didesnį aiškumą bendrabučių gyventojams dėl jo dydžio.“

Fiksuotas nuomos mokestis reiškia, kad už bendrabučių paslaugas mokama pastovi suma kiekvieną mėnesį, nepriklausomai nuo sezoniškumo. Šis mokestis, pasak V.Bartuševičiaus, nebuvo įvestas stichiškai.

„Vyko Studentų reikalų tarnybos susitikimai su bendrabučių gyventojais, buvo diskutuojama dėl jo nustatymo metodikos ir dydžio, privalumų ir trūkumų. Šį klausimą svarstė rektoratas ir universiteto Studentų atstovybė ir jam pritarė. Pažymime, kad tokį mokestį taiko ne tik Aleksandro Stulginskio universitetas, bet ir daugelis kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų“, – tvirtino pašnekovas. 

Štai Kauno mieste panašaus tipo nerenovuotuose bendrabučiuose fiksuoto mėnesinio nuomos mokesčio dydis vienam gyventojui svyruoja nuo 44 iki 55 Eur, renovuotuose – nuo 72 iki 101 Eur, ASU atitinkamai – 48,9 ir 74,08 Eur.

Liepą padidėjo MMA, dvigubai išaugo atliekų tvarkymo mokestis, todėl iki naujų sutarčių sudarymo meto fiksuoto nuomos mokesčio dydžiai ir buvo patikslinti.

„Numatyta, kad šis mokestis gali būti tikslinamas pasikeitus aplinkybėms, pavyzdžiui, pakitus minimalaus mėnesinio atlyginimo dydžiui (MMA), tiekėjams padidinus komunalinių paslaugų įkainius ir pan. Minėti pokyčiai įvyko ir šiemet“, – sakė ASU bendrabučių administracijos vadovas V.Bartuševičius.

Liepą padidėjo MMA, dvigubai išaugo atliekų tvarkymo mokestis, todėl iki naujų sutarčių sudarymo meto fiksuoto nuomos mokesčio dydžiai ir buvo patikslinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas