Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Studentas Aleksandro Stulginskio universitetą kaltina noru pasipinigauti, aukštoji mokykla turi paaiškinimus

Į 15min.lt redakciją kreipėsi Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentas, gyvenantis bendrabutyje. Šį kartą jis buvo atviras – sakė esą negalintis tylėti apie savivalę, kuri nukreipta prieš studentus, gyvenančius bendrabutyje.

Nuolat investuojama į bendrabučius

„Investavimas į bendrabučius – nuolatinis procesas. Dalis surinkto mokesčio skiriama baldų ir virtuvės įrangai atnaujinti (vien šiomis dienomis gyventojus pasieks 40 naujų lovų), bendro naudojimo patalpų remontui ir pan.“, – į dar vieną studento priekaištą atsako V.Bartuševičius.

Vietos saugojimo mokestis vasaros mėnesiais, anot jo, bendrabučio gyventojui nėra privalomas, kai pasibaigus studijų metams jis nutraukia sutartį savo noru.

„Nutraukus sutartį, vėliau vieta bendrabutyje jam pageidaujant suteikiama bendrąja tvarka. Mokant 20 Eur vietos saugojimo mokestį, vieta bendrabučio gyventojui išsaugojama per vasarą, ir prasidėjus naujam semestrui jis gali įsikelti į bendrabutį, nepateikęs prašymo ir apsigyventi tame pačiame kambaryje, kuriame gyveno prieš tai“, – aiškino ASU bendrabučių administracijos vadovas.

Pateikę dokumentus apmokestinti nebuvo

Investavimas į bendrabučius – nuolatinis procesas. Dalis surinkto mokesčio skiriama baldų ir virtuvės įrangai atnaujinti (vien šiomis dienomis gyventojus pasieks 40 naujų lovų), bendro naudojimo patalpų remontui ir pan., – į dar vieną studento priekaištą atsako V.Bartuševičius.

Vietos saugojimo mokestis universitete esą yra įvestas ir taikomas jau seniai. Tokį mokestį taiko ir kiti šalies universitetai.

„Pas mus šis mokestis yra perpus mažesnis, nei kitose šalies aukštosiose mokyklose. Visi gyventojai, kurie pageidavo išsaugoti gyvenamąją vietą vasaros metu, prieš jiems išvykstant iš bendrabučio buvo informuoti, kad privalo grįžti ir apsigyventi nuo naujo semestro pradžios, kad jiems nuo to momento bus pradėti skaičiuoti mokesčiai“, – teigė pašnekovas.

„Tie studentai, kurie buvo išvykę į mokomąsias praktikas ar užsienio stažuotes ir laiku pateikė įrodančius dokumentus, apmokestinti nebuvo“, – tvirtino ASU bendrabučių administracijos vadovas.

Moka už garantiją ir saugumą

Dar vienas studento nusiskundimas buvo apmokestinta automobilių stovėjimo aikštelė. Mokama automobilių aikštelė, pasak ASU atstovo, buvo įrengta atsižvelgiant į daugelio bendrabučių gyventojų pageidavimą turėti garantuotą ir saugesnę automobilio parkavimo vietą bendrabučio kieme.

„Šis mokestis nėra privalomas visiems gyventojams. Jį moka tik tie gyventojai, kurie nori turėti tokią automobilio parkavimo vietą. Universitete yra daug ir nemokamų automobilių parkavimo vietų“, – teigė V.Bartuševičius.

Studentas laiške skundėsi ir dėl bendrabučių geografinės padėties, ir gyventojų skaičiaus kambariuose. ASU atstovas tvirtino sutinkantis, kad geografinė padėtis turi įtakos nuomos mokesčio dydžiui – bendrabučiai bei kambarių nuoma Vilniuje visada bus brangesni negu Kaune.

„Nuomos kainos universitete tikrai nelenkia nei Kauno, nei Vilniaus. Pažymėtina ir tai, kad šiais metais Lietuvoje pastebėtas nekilnojamojo turto nuomos mokesčio kainų kilimas iki penkių procentų, palyginti su ankstesniais metais“, – sakė V.Bartuševičius.

Renkasi, kaip gyventi

Bendrabučio gyventojai turi galimybę rinktis bendrabutį: gyventi renovuotame bendrabutyje ir mokėti daugiau ar nerenovuotame ir mokėti mažiau.

„Ne visi studentai bendrabučio kambariuose gyvena po tris. Yra gyvenančių ir po du, ir po vieną. Pavyzdžiui, triviečiame kambaryje gali gyventi ir du studentai, kai jie sutinka padengti trečiojo gyventojo 80 proc. trečiosios vietos nuomos mokesčio dydį“, – sakė pašnekovas.

Sanitarinės sąlygos ir temperatūros režimas bendrabučiuose atitinka Higienos normas. „Nebuvome informuoti apie tokius atvejus, kad temperatūra kambariuose nukristų žemiau 15 °C“, – tvirtino ASU bendrabučių administracijos vadovas.

V.Bartuševičius sutiko, kad dalis bendrabučių nėra šiuolaikiški – jie yra statyti prieš kelis dešimtmečius, aukštuose turi tik po du sanitarinius mazgus ir virtuves. „Universiteto strateginiuose dokumentuose ateityje numatyta visų bendrabučių renovacija“, – pažadėjo pašnekovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas