„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Studentės praktika lituanistinėje Maskvos mokykloje: ir tobulino įgūdžius, ir puoselėjo lietuvių kultūrą

„Atlikti praktiką kitoje šalyje – savotiškas iššūkis, savo galimybių išbandymas, duodantis labai daug geros patirties ir paliekantis neišdildomus įspūdžius“, – pasakoja Kauno technologijos universiteto (KTU) Taikomosios fizikos ir pedagogikos studijų ketvirto kurso studentė Virginija Japertaitė, atlikusi tarptautinę praktiką Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinėje mokykloje.
Virginija Japertaitė
Virginija Japertaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Universiteto pasidalintame interviu merginos teigimu mokykla išsiskiria tuo, kad joje dėstoma lietuvių kalba ir puoselėjamos lietuviškos tradicijos. Įvairių talentų turinčiai studentei joje teko ne tik dėstyti skirtingus dalykus, bet ir dirbti individualiai su mokiniais, lydėti juos į ekskursijas kartu su kitomis mokytojomis, ruošti atsiskaitymus, kurti ir įrašyti metodinę medžiagą lietuvių kalbos mokymuisi, dalyvauti renginiuose bei kitose veiklose.

„Kadangi praktikos metu užsiėmiau įvairia veikla, beveik kiekviena diena mokykloje būdavo skirtinga ir suteikė kitokios patirties“, – teigia V.Japertaitė.

Norėjo pamatyti mokyklą „iš vidaus“

Taikomąją fiziką studijuojanti V.Japertaitė pasakoja, kad mokyklą, kaip praktikos instituciją, pasirinko dėl gretutinių pedagogikos studijų – jų metu buvo numatyta praktika pasirinktoje mokykloje. Pasiūlymą dalyvauti tarptautinės praktikos konkurse ji rado viename iš KTU Studentų informacijos centro siunčiamų el. laiškų.

„Laiškas iš karto suintrigavo, kadangi buvo siūloma atlikti pedagoginio pobūdžio praktiką lituanistinėse mokyklose užsienyje“, – prisimena studentė.

Virginijos Japertaitės nuotr./Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinės mokyklos atriumas
Virginijos Japertaitės nuotr./Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinės mokyklos atriumas

Pati neseniai mokine buvusi V.Japertaitė atvirauja, kad jai visuomet buvo įdomu sugrįžti ir pažvelgti į mokykloje verdantį gyvenimą iš visai kitokios perspektyvos.

„Dar įdomiau pasirodė ne vien pamatyti, bet ir praktikos metu pačiai išbandyti mokytojos darbą“, – teigia ji.

Kadangi jau anksčiau praktikavosi Lietuvos mokykloje, praktikos galimybė užsienyje V.Japertaitei pasirodė puiki proga pasisemti daugiau įvairiapusės patirties ir tuo pačiu pakeliauti.

„Maskva man visada atrodė viena iš tų vietų, į kurias būtų įdomu nukeliauti, todėl pasitaikius progai daug nedvejojau ir užpildžiau praktikos paraišką“, – sako studentė.

Mokykloje puoselėjo lietuvių kalbą ir kultūrą

Praktikos metu V.Japertaitė dėstė skirtingus dalykus mokiniams. Pagrindiniai iš jų – fizika ir lietuvių kalba. Be to, studentė kartu su mokytoja vesdavo muzikos pamokas, ruošdavo ir kuruodavo klasės valandėles šeštokams.

„Teko dirbti su labai įvairaus amžiaus mokiniais: tiek su pradinukais, 2-4 klasių mokiniais, tiek su 5-10 klasių mokiniais“, – sako studentė.

Studentė kartu su mokytoja vesdavo muzikos pamokas, ruošdavo ir kuruodavo klasės valandėles šeštokams

V.Japertaitė atskleidžia, kad be įprasto pamokų vedimo atlikdavo ir kitokius darbus: individualiai dirbdavo su mokiniais, lydėdavo mokinių grupes į ekskursijas, ruošdavo galutinius atsiskaitymus. Studentė taip pat kūrė metodinę medžiagą lietuvių kalbos mokymui, dalyvavo renginiuose.

Kaip įsimintiniausią praktikos įvykį V.Jepertaitė išskiria pasiruošimą Motinos dienos koncertui, kai visa atsakomybė kuruoti 2-5 klasių mokinius, dainuojančius lietuvių kalba dainą mamoms, teko jai.

„Negana to, pagrindinė viso renginio kuratorė susirgo ir atsakomybė už viso renginio generalinę repeticiją su visais pradinių klasių mokiniais teko man ir dar dviem mokytojoms“, – apie kilusį iššūkį pasakojo studentė, džiaugdamasi, kad viskas praėjo sklandžiai.

Praktika svarbi ir tobulinant asmenybę

Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinė mokykla priklauso bendram Rusijos mokyklų tinklui, tačiau išsiskiria tuo, kad joje aktyviai dėstoma lietuvių kalba, puoselėjamos lietuviškos tradicijos, liaudies šokiai. Vis dėlto tiek mokykloje, tiek už jos ribų V.Japertaitė bendravo ne vien tik lietuvių, bet ir rusų bei anglų kalbomis.

Asmeninio albumo nuotr./Virginija Japertaitė
Asmeninio albumo nuotr./Virginija Japertaitė

„Ko gero didžiausias sunkumas pirmiausia buvo kalbos barjeras. Teko daug bendrauti rusiškai, todėl reikėjo atsiminti kiek primirštą rusų kalbą ir stengtis kuo dažniau ja kalbėti ir lavinti savo įgūdžius“, – teigia V.Japertaitė.

Tačiau studentės nuomone, visa tai tik į naudą, nes praktika duoda neįkainojamos patirties, padeda suprasti, ar einama tinkamu keliu, leidžia pritaikyti universitete įgytas teorines žinias praktiškai.

„Praktika užsienyje papildomai suteikia galimybę praplėsti savo akiratį, pagerinti užsienio kalbos įgūdžius, išmokti bendrauti ir bendradarbiauti su įvairiais žmonėmis. Be to, atsiranda galimybė pažinti kitą šalį, jos kultūrą ir tradicijas, aplankyti žymiausias miesto vietas“, – mano pašnekovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs