Studentiško gyvenimo bendrabutyje realybė: žemos nuomos kainos ir panaudoti prezervatyvai duše

Rugsėjis jau čia pat, tad būsimi ir esami studentai jau dairosi vietos, kur gyventi. Nenorintys atiduoti paskutinio grašio už gyvenimą nuomojamame būste, renkasi bendrabučius. Juose kainos priklauso nuo sąlygų, tačiau mėnesio mokestis neviršija 200 litų. Už tokią kainą tenka susitaikyti su galimomis „staigmenomis“: panaudotais prezervatyvais duše, ilgiausiosmis eilėmis prie jo, betvarke bendroje virtuvėje, tarakonais ar užkištais tualetais.
Dušas
Dušas / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Studentė: duše rasti panaudotą prezervatyvą – nemalonu

Studentė Aušra, antrus metus gyvenanti Vilniaus universiteto (VU) bendrabutyje, teigia, kad vienas didžiausių gyvenimo bendrabutyje privalumų yra kaina. Ji dviviečiu kambariu dalijasi su drauge ir moka už jį 170 litų. Į šias išlaidas įskaičiuotas internetas ir visi komunaliniai patarnavimai – vanduo, šildymas, elektra bei dujos.

„Finansiškai – viskas puiku, tačiau buitis ne visada tokia smagi kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio“, – prisipažįsta Aušra.

Mergina pamena rytą, kai, nenorėdama stovyniuoti eilėje prie dušo, atsikėlė anksčiau, nei yra įpratusi. Nukeliavusi į dušą prie jo eilių neišvydo, tačiau merginos laukė kita nemaloni staigmena duše – besimėtantys panaudoti prezervatyvai.

„Kaip atrodė sienos, geriau patylėsiu... Toks radinys tikrai ne pats maloniausias“, – sako ji, pridurdama, kad tokių „staigmenų“, gyvenant bendrabutyje galima tikėtis ir daugiau: užkišti tualetai, apšnerkšta virtuvė, tarakonai...

Vis dėlto „šaltų nervų“ žmogui, nepaisančiam tokių smulkmenų ir sugebančiam savo kambarį paversti jaukia, tvarkinga vieta gyventi – čia gyventi puiku. Mano studentė Aušra.

„Vis dėlto „šaltų nervų“ žmogui, nepaisančiam tokių smulkmenų ir sugebančiam savo kambarį paversti jaukia, tvarkinga vieta gyventi – čia puiku“, – mano Aušra.

Anot jos, studentiškas gyvenimas bendrabutyje turi ir privalumų, tarp jų – ne tik kaina, bet ir konspektų dalybos, smagūs vakarėliai ar smagi bendros vakarienės ruoša.

VU bendrabučiuose – plačiau atveria piniginę, gyvenantys vieni dviviečiame kambaryje

VU bendrabučiuose kainos priklauso nuo to, kiek kambaryje gyvena asmenų.

Gyvenimas vienviečiame kambaryje asmeniui kainuoja 190 litų per mėnesį, dviviečiame – 170, triviečiame – 150 litų.
Studentui, panorusiam gyventi vienam dviviečiame kambaryje, piniginę tenka atverti plačiau – jis moka 340 litų per mėnesį. Dviem studentams, norintiems dalintis triviečiu kambariu, abiem teks pakloti 450 litų per mėnesį.

Be to, reikia palikti užstatą – 200 litų. Jis grąžinamas išsikraustant arba užskaitomas už paskutinį mėnesį.

Be administratoriaus ir kambario draugų sutikimo tenka pamiršti ir svečius bendrabutyje. Svečiai gali nakvoti viešbučiuose arba vadinamuosiuose svečių namuose. 

Kaip 15min.lt „Studentų zonai“ teigė VU būstas direktorius Nerijus Cicilionis, Saulėtekio al. 4 arba Saulėtekio al. 39 esančiuose viešbučiuose dviviečiame kambaryje apsistoti nuo 1-os iki 21-os paros kainuotų nuo 14,88 iki 24,79 litų plius pridėtinės vertės mokestis (PVM). Kuo ilgiau apsistojama, tuo mažesnė kaina už parą, praleistą viešbutyje.

Gyvenimas triviečiame kambaryje nuo 1-os iki 21-os paros atsieina 11,57-19,84 litų, pridedant PVM.

Asmuo, apsistojęs viešbutyje ilgesniam nei dviejų mėnesių laikui, už vieną mėnesį gyvenimo dviviečiame kambaryje moka 250 litų, triviečiame arba keturviečiame – 200 litų.

MRU kasmet skiria milijoną dotuoti gyvenimui bendrabučiuose

Kainos  Mykolo Romerio universiteto (MRU) bendrabučiuose varijuoja priklausomai nuo kambario dydžio. Vilniuje studijuojantys MRU studentai gyvena trijuose studentų namuose. Juose yra tik dviviečiai ir triviečiai kambariai, kaina juose visur vienoda: vieta dviviečiame kambaryje – 160 litų per mėnesį, trivietyje – 130 litų. Kaune MRU Viešojo saugumo fakultete studijuojantys ir bendrabučiuose gyvenantys studentai moka po 60 litų per mėnesį.

„Kauno bendrabučiuose yra ne tik dviviečių bei triviečių kambarių, bet ir daugiaviečių, todėl kaina studentams ten mažesnė“, – 15min.lt „Studentų zonai“ paaiškino MRU atstovas spaudai Kęstutis Saldžiūnas.

Anot MRU atstovo spaudai, universitetas dalį kainos už gyvenimą juose dotuoja, kasmet tam skiriama per vieną mln. litų.

VGTU bendrabučiuose svečiai nakvoti negali

Gyvenimas Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) bendrabučiuose vienvienčiame, dviviečiame ir triviečiame kambaryje atitinkamai kainuoja 180, 170 ir 160 Lt mėnesiui. Dviejų asmenų šeima, užimanti dvivietį kambarį, per mėnesį moka 340 Lt, o trivietį kambarį – 430 Lt.

„Studentai, gyvenantys vieni dviviečiame ar triviečiame kambaryje (tokia galimybė suteikiama, jei lieka laisvų vietų po bendrojo apgyvendinimo), moka visą kambario kainą – 340 Lt už dvivietį arba 480 Lt už trivietį kambarį“, – teigia VGTU atstovas žiniasklaidai Justas Nugaras.

Pasirašant apgyvendinimo sutartį kaip užstatas sumokami 200 Lt, kurie gyventojui išsikraustant yra užskaitomi kaip paskutinio mėnesio mokestis už kambarį, o likutis pervedamas į nurodytą sąskaitą.

„Svečiai VGTU bendrabučiuose pasilikti nakvynei ar apsigyventi trumpam laikotarpiui šiuo metu teisės neturi“, – prideda J. Nugaras.

VDU bendrabučiuose pirmenybė – vyresnio kurso arba turintiems negalią studentams

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) bendrabučiuose netaikomas mokesčio už apgyvendinimą diferencijavimo modelis.

„Studentui yra skiriama gyvenamoji vieta kambaryje, atsižvelgiant į gyvenamosios vietos plotą, tenkantį asmeniui, todėl studentas moka už gyvenamąją vietą tokį patį mėnesinį mokestį nepaisant to, ar jis gyventų vienviečiame ar dviviečiame, ar triviečiame kambaryje“, – sako VDU Studentų reikalų tarnybos direktorius Mantas Simanavičius.

Pagal VDU galiojančią tvarką, pirmenybę bendrabučio gyvenamosios vietos kambariui pasirinkti turi vyresnio kurso studentai, taip pat studentai, turintys negalią.

Dėl gyvenamųjų vietų trūkumo galimybės dviviečiame ar triviečiame kambaryje gyventi vienam (ar atitinkamai dviem asmenims) VDU bendrabučiuose nėra.

„Studentų kambaryje gyvena tiek, kiek yra gyvenamųjų vietų jame“, – patikslina M. Simanavičius.

VDU nėra taikoma depozitinė mokėjimo sistema, nes gyvenamosios vietos yra skiriamos konkurso tvarka – pirmenybę teikiant socialiai pažeidžiamiems asmenims.

„Todėl būdami socialiai atsakingas universitetas, manome, kad tiems asmenims kiekvienas atliekamas litas yra svarbus. Tiesa, sumokėti apgyvendinimo mokestį kiekvienas bendrabučio gyventojas turi iki einamojo mėnesio 10 d.“, – sako M. Simanavičius.

VDU yra sudaręs galimybę (kiekviename studentų bendrabutyje numatęs atskirų kambarių), kurie skirti studentų svečiams priimti, tačiau svečiuotis jie gali ne daugiau kaip penkias dienas.

„Svečiai yra diferencijuojami į studento šeimos narius, globėjus, ir asmenis, už kuriuos bendrabutyje gyvenantis studentas prisiima atsakomybę“, – teigia M. Simanavičius.

Nakvynės mokestis studento šeimos nariams, globėjams priklausoma nuo bendrabučio tipo svyruoja nuo 8 litų parai iki 15 litų parai ir atitinkamai asmenims, už kuriuos studentas prisiima atsakomybę – nuo 15 litų parai iki 30 litų parai.

ŠU bendrabučiuose  užstato nėra

Šiaulių universitete (ŠU) mokestis už gyvenimą bendrabutyje svyruoja nuo 127 iki 251 litų. Kaina priklauso nuo to, kiek asmenų kambaryje gyvena ir nuo kambario ypatumų.

ŠU Ūkio tarnybos direktorius Ramūnas Tamutis 15min.lt „Studentų zonai“ teigė, kad užstatas ŠU bendrabučiuose neskaičiuojamas.

Pagal nuostatus bendrabučių gyventojų prašymu gali būti apgyvendinti tik artimieji šeimos nariai.

„Jiems skiriama atskira vieta svečių kambariuose, už kurią reikėtų sumokėti 20 litų per parą“, – sako R. Tamutis. 

Klaipėdos universiteto bendrabučiuose – fiksuotas nuomos mokestis

Nuo liepos 2-osios Klaipėdos universiteto bendrabučių studentams taikomas fiksuotas nuomos mokestis.

Statybininkų prospekto bendrabutyje studentai, apsistoję triviečiame kambaryje, mokės po 130 Lt, dviese trivietyje – po 180 Lt. Dvivietis kambarys dviems studentams kainuos po 150 Lt, jei čia apsigyvens vienas – 200 Lt.

Karklų gatvės bendrabutis pritaikytas jūrininkams, čia įrengtos metalinės dviaukštės lovos, tad erdviuose kambariuose galės apsigyventi po keturis. Vienam studentui nuoma atsieis 120 Lt. Jei kambaryje apsistos trise – po 150 Lt, jei dviese – po 170 Lt.

Malūnininkų bendrabutyje trys studentai, apsistoję triviečiame kambaryje, mokės po 110 Lt. Jei tokiame kambaryje gyvens dviese – po 140 Lt. Dvivietyje apsigyvenę du studentai mokės po 130 Lt, vienas – 170 Lt.

Iki šiol studentai žiemą ir vasarą mokėdavo skirtingą nuomą. Šildymo sezono metu kaina išaugdavo ir iki 220 Lt, šildymo sezonui pasibaigus, studentai mokėdavo vidutiniškai po 80 Lt.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai