Šri Lanka yra nedidelė sala Pietų Azijoje, netoli Indijos krantų, savo dydžiu prilygstanti Lietuvai. „Didžiausias skirtumas – gyventojų skaičius. Beveik tokio paties dydžio kaip Lietuva mano šalis turi daugiau kaip 20 mln. gyventojų“, – sako mūsų šalyje studijuojantis Saveen Randula.
Šri Lankoje galite rasti didelę gyvūnijos ir augalijos, klimato ir kraštovaizdžio įvairovę. Būdama įvairiapusiška ir daugiakultūrė šalis, Šri Lanka turi kelias religijas ir kalbas. Ji taip pat pritraukia daug turistų. Tad kas iš šios šalies paviliojo vaikiną vykti į Lietuvą?
Pirmus metus mūsų šalyje gyvenantis studentas pasakoja, kad baigęs vidurinę mokyklą Šri Lankoje, jis išvyko į Kiniją, kur darbuojasi jo tėtis. Vaikinas mąstė apie aviacijos vadybos studijas šioje šalyje, tačiau tokios studijų programos Kinijos universitetuose nerado.
„Tuomet ėmiau ieškoti tokios programos Europoje. Be KSU radau dar tris universitetus, kurie man galbūt tiktų. Vis dėlto palyginęs siūlomus studijuoti dalykus, nusprendžiau pabandyti stoti į KSU. Be to, Lietuvos konsulas Šri Lankoje man buvo rekomendavęs Lietuvą kaip saugią ir patrauklią studijuoti šalį“, – kaip apsisprendė keliauti į Lietuvą pasakoja S.Randula.
Aviacijos vadybą studijuojantis vaikinas sako, kad aistrą aviacijai jam įžiebė šeima. Mat jo senelis buvo pilotas ir orlaivių inžinierius, dirbęs Karališkose oro pajėgose. Jis studijavo Jungtinėje Karalystėje.
„Kai buvau mažas, jis man daug pasakodavo apie aviaciją ir orlaivius. Nejučia ir užsikrėčiau meile aviacijai“, – atvirauja jis. Be to, senelis buvo tiek prigyręs aviacijos industrijos išvystymą Europoje, kad būtent apie ją studijoms S.Randula dažnai ir pagalvodavo.
„Džiaugiuosi, kad pasirinkau Lietuvos universitetą, nes paskaitos iš tiesų naudingos, dauguma mano studijų draugų jau dirba aviacijos įmonėse. Ateityje ir aš turiu planų tęsti šios srities studijas“, – teigia jis. Vėliau jis ketina pradėti karjerą aviacijoje kurioje nors iš Persijos įlankos šalių.
Ar atvykėliui iš Šri Lankos kyla kokių nors sunkumų dėl studijų čia? Anaiptol. Jo teigimu, patyrę dėstytojai suteikia reikalingas žinias. „Jokių sunkumų dėl studijų čia neturiu“, – tvirtina jis.
Šri Lanka ir Lietuva itin skirtingos šalys. Vis dėlto kultūrinio šoko vaikinas tvirtina nepatyręs.
„Pirmiausia aš gerbiu jūsų šalies kultūrą ir žmones. Tai man atrodo svarbiausia. Be to, aš lengvai prisitaikau skirtingose kultūrose. Esu keliautojas, matęs nemažai kraštų. Taigi apkeliavęs tiek šalių, pažinęs skirtingas kultūras, išmokau lengvai prisitaikyti skirtingose visuomenėse. Visuomet jaučiuosi savimi, nepaisant to, kur bebūčiau – Afrikoje, Azijoje ar Europoje“, – kalba jis.
Visi jie labai draugiški ir paslaugūs. Turiu tikrai gerą įspūdį apie čionykščius žmones, – tvirtina vaikinas.
Be to, kad mėgsta keliauti S.Randula taip pat fotografuoja, gilinasi į istoriją. „Taigi manęs Lietuva tikrai nenustebino. Keliavau po Aziją, keletą Europos šalių, gyvenau Kinijoje. Mačiau daugybę istorinių miestų, taip pat ir modernių visame pasaulyje“, – sako jis. Mūsų šalyje atvykėliui iš Šri Lankos ypač patinka „dvasia, kurią sukuria Vilniaus senamiesčio pastatai ir gamta“.
Lietuvoje vaikinas jau rado ir draugų. „Visi jie labai draugiški ir paslaugūs. Turiu tikrai gerą įspūdį apie čionykščius žmones“, – tvirtina vaikinas.
Studentas iš Šri Lankos jau išbandė ir lietuviškus patiekalus – ir ne vieną jų. Jo skrandžiui jie tiko ir patiko. „Mano mėgstamiausi yra kepta duona, kibinai ir cepelinai“, – šiuos patiekalus jis be problemų gali užsisakyti lietuviškai.