Studijos kolegijoje – praktiškas sprendimas siekiantiems įgyti išsilavinimą ir specialybę

Panevėžietis Tomas Morkūnas po Reklamos vadybos studijų Panevėžio kolegijoje įkūrė įmonę „Reklamos ateitis“ (The Future of Advertising) ir šiandien sėkmingai vysto verslą Panevėžyje. Tomas ne tik puikiai žino, ką jaunam žmogui gali duoti Panevėžio kolegija, bet ir pats prisideda prie jaunų specialistų ugdymo.
Pagrindinė. Panevėžio kolegijos Socialinių mokslų fakultetas
Pagrindinė. Panevėžio kolegijos Socialinių mokslų fakultetas / Projekto partnerio nuotr.

„Tomo pavyzdys parodo, kad Panevėžio kolegijos studijų programose ugdomi studentų talentai, skatinamas verslumas, būsimi specialistai atsakingai ruošiami darbo rinkai. Dauguma jų sėkmingai įsidarbina Panevėžyje ir regione“, – teigia Socialinių mokslų fakulteto praktinio mokymo vadovė Laima Mateikienė.

Būsimiesiems kolegijos studentams šiemet siūloma rinktis iš 17 studijų programų biomedicinos, technologijų ir socialinių mokslų srityse. Nuolat atnaujinamos populiarios studijų programas bei siūlomos studijuoti naujos – Informacijos sistemų kūrimą ir priežiūrą bei Tarptautinį verslą. Studijų procesas kolegijoje orientuotas ne tik į teorinių žinių suteikimą, bet ir į tvirtų praktinių įgūdžių formavimą. Sudaromos palankios sąlygos studentams derinti studijas, darbą ir asmeninį gyvenimą, todėl kolegijoje intensyviai diegiamos pažangios nuotolinio mokymo studijos.

Projekto partnerio nuotr./Panevėžio kolegijos Erasmus+ programos studentai
Projekto partnerio nuotr./Panevėžio kolegijos Erasmus+ programos studentai

„Sparčiai kintant technologijoms, šiandien darbdaviams reikalingi profesionalūs inžinieriai, išmanantys naujausias sudėtingas technologijas ir sistemas bei programavimo ir informacinių sistemų kūrimo ypatumus. Elektros inžinerinių studijų absolventai – vieni iš tų, kurių labiausiai ieško darbdaviai, siūlydami aukštą atlyginimą ir puikias karjeros galimybes. Būtent dėl to Panevėžio kolegijoje populiarios Kompiuterių technikos, Kompiuterių tinklų administravimo, Elektros ir automatikos įrenginių programos. Besimokant antrajame kurse, šių studijų krypčių specialistams dažnai pasiūlomas darbas“, – teigia Panevėžio kolegijos Technologijos mokslų fakulteto dekanė Birutė Dalmantienė.

Anot dekanės, iš esmės pertvarkyta Statybos studijų programa, orientuota į skaitmeninį pastatų modeliavimą, yra suderinta su universitetinėmis studijomis, sudarant sąlygas sklandžiai pereiti iš profesinio bakalauro į magistro studijas.

Dekanė pasidžiaugė, kad praėjusiais metais kolegijoje startavusi Kelių inžinerijos studijų programa – pirmoji programa, kurioje studentų praktika rūpinasi strateginis kolegijos partneris – AB „Panevėžio keliai“.

Biomedicinos mokslų fakultetas siūlo visada paklausias ir perspektyvias studijų programas – Socialinis darbas, Bendrosios praktikos slauga, Grožio terapija, Burnos higiena, Kineziterapija. Pastarosios studijų programos patrauklios ir dėl galimybės įgyti papildomą kvalifikaciją.

Stojantieji gali rinktis visoje šalyje populiarias ir paklausias Logistikos bei Buhalterinės apskaitos studijų programas. Rekomenduojamos atnaujintos Teisės studijos bei 2018 m. naujiena – Tarptautinis verslas – įkvepianti studijų programa iniciatyviems žmonėms.

Kasmet darbo rinkoje laukiami Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programos absolventai gali dirbti ne tik vaikų lopšeliuose-darželiuose, bet ir priešmokyklinio ugdymo klasėse. Pasirinkę šią programą, kartu su puse kitų pažangiausių bendrakursių turi galimybę gauti tikslinę beveik 116 eurų stipendiją kas mėnesį.

Ypatingas dėmesys studijų metu skiriamas studentų verslumui. Sukurta Verslo idėjų registravimo platformą (http://panko.lt/studentams/verslumas/). Studentams, užregistravusiems verslo idėjas ir ketinantiems kurti startuolius, teikiama įvairiapusė pagalba: konsultacijos, mokymai, tarpininkavimas ieškant partnerių ir finansavimo verslo pradžiai.

Kolegijoje sudarytos puikios sąlygos ne tik mokytis, bet ir dalyvauti mokslinėje veikloje: studentų mokslinės draugijos (SMD) nariai dalyvauja kasmetinėse SMD konferencijose, pristato savo darbus periodiniame leidinyje „Mokslo šaknys“. Pajausti studentavimo subtilybes ir save išbandyti galima tapus studentų atstovybės „PankoSA“ nariu. Kolegijoje populiarios įvairios postudijinės veiklos (sporto, meno užsiėmimai).

Kolegijoje skatinamas tarptautiškumas ir kuriamos palankios sąlygos studentams išvykti studijuoti ar atlikti praktiką įvairiose užsienio aukštosiose mokyklose pagal „Erasmus+“ programą.

Pasak Panevėžio kolegijos direktoriaus dr. Gedimino Sargūno, „kolegija nuolat atnaujina praktinio mokymo centro laboratorijas, diegia išmaniąsias technologijas. Įrengta Mobiliųjų aplikacijų auditorija su naujausiais „Apple“ kompiuteriais ir išmaniaisiais įrenginiais bei 3D spausdintuvu. Milijoną eurų viršijančių ES fondo lėšų dėka bus įkurtas Energetinių procesų studijų ir inovacijų centras, turėsiantis šešias modernias laboratorijas, kuriose vyks studijos, bus atliekami tyrimai atsinaujinančios energetikos srityje“.

Visi šiemet mokyklas baigiantys abiturientai, kurie išlaikys tris brandos egzaminus (mokyklinį arba valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros bei valstybinį matematikos brandos ne mažesniu kaip 25 balai įvertinimu), taip pat užsienio kalbos egzaminą ir įveiks kolegijų studentams iškeltą 2 balų stojamąją kartelę, studijuos nemokamai. Neturėtų dvejoti ir tie, kurie vidurines mokyklas baigė gerokai anksčiau – penkiabalės sistemos vertinimai kol kas yra labai palankiai perskaičiuojami stojančiųjų naudai.

Išsami informacija apie studijas Panevėžio kolegijoje – www.panko.lt

Projekto partnerio nuotr./Tomas Morkūnas su Socialinių mokslų fakulteto darbuotojomis
Projekto partnerio nuotr./Tomas Morkūnas su Socialinių mokslų fakulteto darbuotojomis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis