Organizatorių duomenimis, tai kiek daugiau nei 2010-aisiais, kai renginį aplankė 39,2 tūkst. žmonių.
Kaip rodo lankytojų apklausos rezultatai, šiemet, kaip ir kasmet, didžiąją lankytojų dalį (64 proc.) sudarė moksleiviai, tarp jų buvo ne tik abiturientų, bet nemažai ir jaunesnių vaikų, pranešė „Litexpo“.
Studentai sudarė 26 proc., dirbantys asmenys – 10 proc. lankytojų.
Šiemet moksleiviai atvyko iš 37 Lietuvos miestų ir rajonų. Per tris parodos dienas ją aplankė 93 organizuotos moksleivių grupės.
Domėjimąsi studijomis Lietuvos universitetuose ir kolegijose nurodė pusė (51 proc.) apklaustųjų, nedaug atsiliko studijomis užsienyje besidominčiųjų skaičius – tai nurodė 44 proc. apklausos dalyvių.
Ketvirtadalis (27 proc.) respondentų domėjosi karjeros planavimu, 7,3 proc. – amatais ir reikalingiausiomis profesijomis, 8,2 proc. – kalbų kursais, 6,4 proc. – profesinės kvalifikacijos kėlimu.
Vilniaus kolegijos verslo vadybos studentas Aivaras Vaiginis, dirbęs parodoje savo kolegijos stende, teigė, kad dabartiniai moksleiviai labiau apsisprendę dėl ateities ir labiau linkę rinktis ne populiariausias rinkoje specialybes, o tas, kurios jiems įdomios.
Jo pastebėjimu, mažėja susidomėjimas socialiniais mokslais, bet išaugo susidomėjimas sveikatos priežiūros sritimi, kultūros vadyba.
Kad moksleiviai ypač domėjosi medicinos studijomis, teigė Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Nijolė Zinkevičienė.
„Medicina, psichologija, teisė, ekonomika“, – populiariausias studijų kryptis vardijo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Butėnas. Jo teigimu, labai populiarios tarp lankytojų buvo ir universiteto Orientalistikos centro specialybės.
Tuo metu Vytauto Didžiojo universiteto gamtos mokslų fakulteto docentas Saulius Mickevičius tvirtino šiemet atkreipęs dėmesį į augantį susidomėjimą tiksliųjų ir gamtos mokslų studijomis. Anot pranešimo, Vilniaus Gedimino technikos universiteto stendas taip pat sulaukė didžiulio susidomėjimo.
Studijas užsienyje pristatę dalyviai teigė pastebintys, kad susidomėjimas studijuoti užsienio universitetuose kasmet didėja, ypač daug norinčiųjų studijuoti Didžiojoje Britanijoje.
Mugėje dalyvavo 110 mokymo įstaigų iš 15 pasaulio šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Airijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Kanados, Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Šveicarijos, Vokietijos.