ES institucijų, universitetų atstovai, diplomatai ir mokslo politikos ekspertai diskutuos, kaip didinti kokybiško mokslo pridėtinę vertę skatinant efektyvią mokslo valdyseną. D.Pavalkis pristatys ES Konkurencingumo tarybos ES mokslo ministrų susitikime rugsėjo pabaigoje vykusių politinių debatų išvadas dėl pažangos Europai siekiant tapti Inovacijų Sąjunga.
„Ekonomistai sutaria, kad mokslas ir inovacijos būtinos siekiant ekonomikos augimo, konkurencingumo ir naujų darbo vietų, kurių reikia Europai. Vienas iš pagrindinių dalykų norint užtikrinti saugią Europos ekonominę ateitį yra išmanus investavimas, dėl šios priežasties itin svarbu skirti laiką, pinigus ir resursus moksliniams tyrimams ir inovacijoms. Investicijos į mokslą – vienas iš geriausių būdų kurti naujas darbo vietas ir ekonominį augimą. Mokslas tapo nepakeičiama mūsų klestėjimo, mūsų sveikatos, mūsų aplinkos ir mūsų gyvenimo kokybės sąlyga“, – sako Lietuvos švietimo ir mokslo ministras.
Kaip pabrėžia D. Pavalkis, ES Konkurencingumo tarybos susitikime Europos mokslo ministrai konstatavo, kad bendras Europos mokslo ir inovacijų kontekstas nėra tolygus. Verslo investicijos į mokslą Europos Sąjungoje vis dar gerokai atsilieka nuo pasaulinių konkurentų, Europai reikia didesnio proveržio, ypač kuriant bendrą Europos mokslinių tyrimų erdvę, didėja skirtumai tarp atskirų šalių narių. Naujos Europoje įkuriamos įmonės auga daug lėčiau nei JAV ar besivystančiose šalyse, taip pat daug mažiau jų įsilieja į didžiausių pasaulinių kompanijų gretas.
„Svarus dėmesys turi būti skiriamas tarptautiniam bendradarbiavimui ir abipusiam mokymuisi, visiems inovacijų aspektams, ypač būtina skatinti bendradarbiavimą tarp verslo ir aukštojo mokslo“, – Inovacijų Sąjungos siekių įgyvendinimo kontekste akcentuoja Lietuvos švietimo ir mokslo ministras.
Konferenciją, kuriai pirmininkaus Europos Komisijos Jungtinių tyrimų centro generalinis direktorius Dominique‘as Ristori, pabaigos žodį tars už mokslinius tyrimus, inovacijas ir mokslą atsakinga eurokomisarė Máire Geoghegan-Quinn.
Kokybiškas mokslas yra vienas iš pagrindinių ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ prioritetų. Europos sprendimų priėmėjai, ekspertai ir suinteresuotos šalys pabrėžia, kad siekiant didesnio mokslo poveikio būtina jį susieti su ekonomika ir užtikrinti kokybišką valdyseną. Konferencijos tikslas – pasidalinti geriausiais mokslo valdysenos pavyzdžiais, kaip padidinti kokybiško mokslo poveikį.