Dar visai neseniai bendrojo, profesinio lavinimo, neformalaus švietimo ir aukštųjų mokyklų vadovai tapo įpareigoti į švietimo įstaigas neįleisti karščiuojančių asmenų (37,3°C ir daugiau) ar tų, kuriems pasireiškė užkrečiamųjų ligų simptomai, pavyzdžiui, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas.
Šią prievolę sveikatos apsaugos ministras A.Veryga ketvirtadienį atšaukė. To esą paprašė pačios ugdymo įstaigos.
„Šis pakeitimas atliktas universitetų ir ugdymo įstaigų prašymu, nes ugdymo įstaigos neturi galimybės visiems ateinantiems matuoti temperatūrą dėl labai didelių srautų“, – 15min nurodė ministro patarėja Lina Bušinskaitė.
Tiesa, ji pabrėžė, jog stebėti moksleivių ar studentų sveikatą vis tiek reikės.
„Žinoma, reikalavimas stebėti vaikų ir studentų sveikatą ir toliau išlieka. Žmonės ir toliau turi būti sąmoningi. Tėveliai turėtų būti sąmoningi ir neleisti karščiuojančių, sergančių vaikų į darželius, mokyklas ir kitas ugdymo įstaigas, o studentai, jei prastai jaučiasi, karščiuoja, serga – neiti į universitetus“, – komentavo ministro patarėja.
„Kitaip tariant, jei yra toks pakeitimas, tai jokiu būdu nereiškia, kad galima piktnaudžiauti ir rizikuoti vieni kitų sveikata“, – pridūrė L.Bušinskaitė.
Pakeitimas jokiu būdu nereiškia, kad galima piktnaudžiauti ir rizikuoti vieni kitų sveikata.
Sveikatos apsaugos ministrui atšaukus vieną reikalavimą, kiti liko galioti:
- į švietimo įstaigas draudžiama atvykti karščiuojantiems asmenis (37,3°C ir daugiau) ar tiems, kuriems pasireiškė užkrečiamųjų ligų simptomai;
- jei simptomai atsirado ugdymo proceso ar darbo švietimo įstaigoje metu, asmuo turi būti nedelsiant izoliuojamas, palikti patalpas. Dėl tolimesnių veiksmų konsultuojamasi Karštąja koronaviruso linija tel. 1808;
- švietimo įstaigų vadovai turi užtikrinti darbuotojų, studentų ar mokinių, juos atlydinčių asmenų sveikatos būklės stebėjimą, sudaryti sąlygas jiems matuotis kūno temperatūrą.
Išsamiau su reikalavimais švietimo įstaigoms, įvestais siekiant suvaldyti COVID-19 pandemiją, galite susipažinti čia.