Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Švietimo ministras: dabar neįmanoma atsakyti, kiek truks nuotolinis mokymasis

Dabar neįmanoma atsakyti, kiek laiko mokiniai mokysis nuotoliniu būdu, ruošiamasi visiems scenarijams, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.
Algirdas Monkevičius
Algirdas Monkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Niekas turbūt pasaulyje negali atsakyti į klausimą, kiek ta pandemija truks ir kokios gali būti tendencijos. Jeigu pavyktų suvaldyti, (...) galbūt ilgai netruktų, bet esame pasiruošę ir ilgam laikotarpiui“, – penktadienį LRT sakė A.Monkevičius.

Kol kas ministerija egzaminų tvarkaraštį pakoregavo vėliau nukeldama balandžio mėnesį planuotus atsiskaitymus. Po savaitės ruošiamasi pradėti mokymąsi nuotoliniu būdu, šiuo metu mokiniams paskelbtos atostogos.

Pasak ministro, technologinių galimybių mokytis iš namų šiuo metu neturi apie 35 tūkst. moksleivių. Tiek kompiuterių ministerija planuoja nupirkti ir išnuomoti.

„Turime apie 35 tūkst. vaikų, kurie neturi technologinių galimybių, mes tą sprendimą esame priėmę ir pradėję organizuoti (pirkimą – BNS), net fiziškai tokį kiekį gauti sudėtinga“, – sakė A.Monkevičius.

„Ta problema nėra nauja, tai lygiai tas skaičius vaikų, kiek vaikų maitinami, kurie neturi sąlygų namuose ir pavalgyti. Deja, yra tokių šeimų, pirmiausia ir rūpinamės jais, galvojam, kai tai išspręsti, kad jie neliktų (nuošalyje – BNS)“, – kalbėjo ministras.

Beveik 20 metų mokymą nuotoliniu būdu daliai savo mokinių užtikrinančios Vilniaus Ozo gimnazijos direktorius Albinas Daubaras sakė, kad šalies ugdymo įstaigoms pereiti prie nuotolinio mokymo „iššūkis bus didelis, bet įmanomas“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Albinas Daubaras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Albinas Daubaras

Jis siūlė vadovautis principu „nuo paprasto prie sudėtingo“, taip pat technologijų neturinčius mokinius aprūpinti planšetiniais kompiuteriais – jie pigesni, mažiau genda.

„Pirmas patarimas mokyklų vadovams ir mokytojams: laikytis principo „nuo paprasto prie sudėtingo“. Nepatarčiau orientuotis į vaizdo konferencijas, į nuotolinį mokymąsi online tiesioginį, nes tai sukels daug technologinių problemų ir bus nusivylimas bei sumaištis. Reikia pradėti nuo pačių paprasčiausių sprendimų“, – kalbėjo A. Daubaras.

„Jeigu ministerija planuoja kokias nors išlaidas, tai tikrai patarčiau pirkti paprasčiausius planšetinius kompiuterius, jie mokiniams yra patogūs, be klaviatūros, mažiau genda, nedideli, pigūs, būtent pradėti nuo planšetinių kompiuterių aprūpinimo“, – Lietuvos radijui sakė gimnazijos direktorius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Karantinas bus pratęstas iki gegužės? Viskas priklausys nuo oro ir sugrįžtančiųjų elgesio

Ministerijos teigimu, Lietuvoje kas dešimtas mokinys yra iš socialiai remtinos šeimos, iš viso – per 30 tūkst. vaikų. Bendrojo ugdymo mokyklose mokosi per 300 tūkst. mokinių.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ruošdamasi nuotoliniam mokymui ketina pirkti 5 tūkst. kompiuterių, dar 30 tūkst. – nuomoti.

Iš viso kompiuterinei technikai įsigyti skirta 9,2 mln. eurų. Į paslaugų paketą įtrauktas ir interneto ryšys.

Ministerija taip pat prašo pagalbos visų, galinčių kompiuterius padovanoti ar paskolinti mokykloms.

Nupirkti kompiuteriai būtų padalyti savivaldybėms pagal jos teritorijoje gyvenančių mokinių iš socialiai jautrių šeimų skaičių, kad visiems mokiniams būtų užtikrintas nuotolinio mokymo prieinamumas.

Dėl koronaviruso nuo pirmadienio Lietuvoje paskelbtas karantinas, šiuo laikotarpiu paskelbtos moksleivių atostogos. Švietimo įstaigos rengiasi nuotolinį mokymą pradėti kovo 30 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos