Teismas praėjusią savaitę sulaukė į LSMU rektoriaus pareigas kandidatavusio, bet prieš pat rinkimus iš kovos pasitraukusio Juozo Pundziaus ieškinio, kuriame apskųsti konkurso rezultatai ir prašoma pritaikyti laikinąją apsaugos priemonę iki teismo sprendimo byloje įsiteisėjimo – sustabdyti rugsėjo 18 dienos LSMU tarybos priimtą nutarimą dėl R.Žaliūno išrinkimo universiteto rektoriumi vykdymą bei uždrausti aukštajai mokyklai sudaryt darbo sutartį su R.Žaliūnu.
Teismas prašymą atmetė motyvuodamas tuo, kad toks draugimas būtų neproporcingas ir neatitinka ieškovo reikalavimų esmės.
„Įvertinus galimą šios bylos trukmę, naujų rinkimų trukmę bei galimą jų rezultatų apskundimą, ieškovo prašomas taikyti draudimas sudaryti darbo sutartį su rektoriumi gali nepagrįstai apriboti viešojo juridinio asmens teisę įgyvendinti civilines teises ir pareigas per vienasmenį valdymo organą. Rektoriaus įgaliojimų sustabdymas neribotam laikui visai akademinei bendruomenei ir pačiam Universitetui sukeltų nepalyginamai didesnę žalą, nei darbo sutarties su rektoriumi nutraukimas tuo atveju, jei įsiteisėjusiu teismo sprendimu LSMU 2015-09-18 rektoriaus rinkimai būtų pripažinti neteisėtais“, – rašoma teismo nutartyje.
LSMU rektoriumi rugsėjo 18 dieną perrinktas profesorius R.Žaliūnas. Jis šiam universitetui vadovauja nuo 2010 metų.
Prieš tai R.Žaliūnas vadovavo ir Kauno medicinos universitetui, kuris po susijungimo su Lietuvos veterinarijos akademija tapo LSMU.
Iš pradžių konkurse į rektoriaus pareigas dalyvavo trys kandidatai, tarp jų ir buvęs Kauno klinikų direktorius J.Pundzius, bet likus dienai iki rinkimų jis pranešė atsiimantis savo kandidatūrą.
J.Pundzius sprendimą atsiimti kandidatūrą grindė tuo, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija atlieka tyrimą dėl LSMU Senato pirmininko Viliaus Jono Grabausko. Etikos sargai aiškinasi, ar V.J.Grabauskas nesupainiojo interesų, kai 2012 metais dalyvavo priimant nutarimą, patvirtintį universiteto tarybos sudėtį, į kurią buvo įtrauktas ir pats.
Pasak J.Pundziaus, jeigu būta pažeidimų sudarant universiteto tarybą, kyla klausimas dėl jos legalumo.
Tyrimą „dėl LSMU Tarybos ir Senato teisės aktų“ yra pradėjusi ir Akademinės etikos kontrolieriaus tarnyba. Daugiau detalių apie šį tyrimą tarnyba neteikia, nes jis nebaigtas. Šiai tarnybai skundą pateikė trečioji kandidatė rektoriaus rinkimuose profesorė I.Misevičienė, teigdama, kad rektorių turi rinkti naujos kadencijos taryba.