Priminsime, kad Vilniaus universitetas (VU) karaliauja aukščiausiai – jam teko 19 vieta regioniniame reitinge. Į 50-tuką pateko ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) bei Kauno technologijos universitetas (KTU), kurie atitinkamai atsidūrė 45-oje ir 50-oje reitingo pozicijose.
Dar du mūsų šalies universitetai tarp 150 aukštųjų mokyklų nugulė žemesnėse reitingo vietose: Vytautas Didžiojo universitetas (VDU) atsidūrė 77-oje, o Klaipėdos universitetas (KU) su kitais regiono lyderiais pasidalijo 121–130 vietas. Į reitingą iš Baltijos valstybių pateko daugiausia Lietuvos universitetų – net penki.
VU: universitetas juda teisinga kryptimi, tačiau tikslas – ne tas
15min.lt atsiųstame VU komentare teigiama, kad kylantys reitingai, be abejo, rodo, kad universitetas juda teisinga linkme.
„Šiam reitingui sudaryti naudojami tie patys duomenys kaip ir ruošiant pasaulinį universitetų QS reitingą, tačiau pakeičiami rodiklių svoriai, taip pat įvedami nauji rodikliai tokie kaip: akademikų, turinčių daktaro laipsnį, skaičius, universiteto matomumas internete, taip pat mokslinių darbų citavimo dažnis“, – teigiama VU pranešime.
„Džiaugiuosi, kad Vilniaus universitetas išlaiko stiprias lyderio pozicijas Lietuvoje ir smarkiai šoktelėjo į viršų šiame reitinge, tačiau mūsų pagrindinis tikslas yra lygiuotis į pasaulio geriausius universitetus ir kilti pasauliniame, o ne tik regioniniame QS reitinge. Tą VU sėkmingai ir daro pastaruosius dvejus metus“, – džiaugėsi VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.
Tarptautiniai universitetų reitingai yra glaudžiai susiję su įvaizdžiu. „Tenka pripažinti, kad mes patys neretai stokojame reikiamų įgūdžių formuoti savo įvaizdį tarptautinėje arenoje, todėl tikroji VU padėtis reitinguose galimai yra žemesnė, nei turėtų būti“, – komentavo VU rektorius.
Tenka pripažinti, kad mes patys neretai stokojame reikiamų įgūdžių formuoti savo įvaizdį tarptautinėje arenoje, todėl tikroji VU padėtis reitinguose galimai yra žemesnė, nei turėtų būti, – komentavo VU rektorius.
Vis dėlto pasaulyje, pasak jo, reitingų populiarumas didėja, o kai kurios valstybės savo universitetus remia net ir finansiškai. „Mūsų valstybinėje švietimo strategijoje konkrečių priemonių, skatinančių Lietuvos universitetus gerinti savo įvaizdį pasaulyje, pasigendame“, – nukirto profesorius.
VGTU: reitingai – aukštojo mokslo būklės atspindys
Tuo metu VGTU tarptautinių ryšių prorektorė Asta Radzevičienė 15min.lt teigė, kad tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ regioniniame „2015–2016 m. Emerging Europe and Central Asia“ universitetų reitinge VGTU pakilo per dvi pozicijas aukštyn ir užima 45 vietą.
„Pozicija geriausių regiono universitetų penkiasdešimtuke antrus metus iš eilės yra geras rezultatas ne tik mūsų universitetui, bet ir visai Lietuvos aukštojo mokslo sistemai, vertinant vis didėjančią konkurenciją“, – sakė A.Radzevičienė.