Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Universitetai apie regioninį QS reitingą: rezultatais džiaugiasi, bet tikslas – ne tas

Penkių Lietuvos universitetų, patekusių į Tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojų paskelbtą „2015–2016 m. Emerging Europe and Central Asia“ („Kylančios Europos ir Centrinės Azijos“ – liet.) universitetų reitingą, atstovai 15min.lt komentavo, ką jiems reiškia vieta šiame reitinge.

VDU pirmauja Baltijos šalyse pagal dėstytojų tarptautiškumą

QS kylančių Europos ir vidurio Azijos šalių universitetų reitinguose VDU užėmė 17 vietą tarp visų regiono universitetų pagal dėstytojų tarptautiškumą – šioje kategorijoje VDU pranoko visus ne tik Lietuvos, bet ir visų Baltijos šalių universitetus, giriamasi VDU pranešime.

„Bendruose kylančių Europos ir vidurio Azijos šalių reitinguose VDU užėmė 77-ą vietą. Daugiausiai taškų universitetui skirta už dėstytojų tarptautiškumą – ši kategorija atspindi institucijos bendruomenės ir mokymosi aplinkos įvairovę bei sėkmingai pritraukiamus akademikus iš kitų šalių. Pagal šį kriterijų VDU buvo įvertintas aukšta 17 vieta ir pralenkė visus Baltijos šalių universitetus, tarp jų ir Vilniaus, kuris liko 53 vietoje“, – teigiama universiteto išplatintame pranešime.

Anot pranešimo, aukštus įvertinimus VDU pasiekė ir kitose kategorijose. Universitetas užėmė trečią vietą Lietuvoje (iš 56 šalies aukštųjų mokyklų) pagal tarptautinių studentų skaičių ir pagal išvykstančiuosius į užsienį pagal mainų programas. Vertinant atskirus fakultetus, aukštas vietas – atitinkamai antrą ir trečią Lietuvoje – VDU pasiekė menų ir humanitarinių mokslų bei socialinių mokslų ir vadybos kategorijose.

KTU: esminiai pokyčiai lieka neįvertinti

Tuo metu KTU Strateginio planavimo ir kokybės direktorė Solveiga Buožiūtė 15min.lt teigė, kad naujas regioninis QS reitingas yra įdomus ir naudingas, padedantis įvertinti nuveiktus darbus, analizuoti bendras tendencijas, palyginti Lietuvos universitetus su kaimyninių šalių aukštosiomis mokyklomis.

Naudojami kriterijai esamuoju laikotarpiu trukdo objektyviai įvertinti KTU veiklos rezultatus dėl dviejų raktinių pokyčių, susijusių su universiteto perpozicionavimu – pakeistos svetainės architektūros ir domeno, – atkreipė dėmesį S.Buožiūtė.

„Tačiau reikia aiškiai pasakyti, kad kiekvienas reitingas turi savo vertinimo kriterijus, dėl kurių galima diskutuoti, abejoti arba jiems pritarti. Pavyzdžiui, „Webometrics“ reitingas, kurio rezultatai yra įtraukti ir į dabar paskelbtą QS regioninį reitingą, naudojami kriterijai esamuoju laikotarpiu trukdo objektyviai įvertinti KTU veiklos rezultatus dėl dviejų raktinių pokyčių, susijusių su universiteto perpozicionavimu – pakeistos svetainės architektūros ir domeno“, – atkreipė dėmesį S.Buožiūtė.

KTU beveik pagal visus vertinimus regioniniame QS reitinge, palyginti su praėjusiais metais, smarkiai pagerėjo.

„Iš 61–70 vietos šiemet pakilome į 50-ą. Lietuvoje lyderiaujame pagal publikacijų skaičių mokslininkui, tarptautinių studentų skaičių ir akademinių darbuotojų skaičių, turinčių mokslo daktaro laipsnį“, – konstatavo S.Buožiūtė. Taip pat palankiai, anot jos, apie KTU atsiliepia darbdaviai.

„Progreso pasilyginimui reitingai yra įdomūs. Vis dėlto, KTU konkretūs žingsniai nukreipti į strateginius pokyčius, studijų ir mokslo kokybę, o ne į detales tik dėl reitingų kriterijų“, – sakė KTU Strateginio planavimo ir kokybės direktorė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas