Aktyviai kovoti su studentų plagijavimo kultūra Jungtinės Karalystės (JK) universitetai ėmėsi prieš dešimtmetį, rašo „The Telegraph“. Buvo įkurta Plagiato Patariamoji Taryba, jai suteikta laisva prieiga prie „Turnitin“ sistemos. Pastaroji skirta atsekti ir užkirsti kelią plagijavimui. „Turnitin“ duombazėje – daugybė akademinių straipsnių, žurnalų, knygų, kurias sistema peržiūri tikrindama darbo originalumą.
Willas Murray'us, „Turnitin“ viceprezidentas teigia, kad problema atrodo kontroliuojama: „Iš esmės sumažėjo ne originalaus turinio mastai“.
Griežtų priemonių, kovojant su plagijavimo kultūra, 2002 m. ėmėsi Jungtinis Informacijos Sistemų Komitetas. Pastarąjį įkūrė JK universitetai ir koledžai tam, kad, augant susirūpinimui dėl plagijavimo kultūros tarp studentų, švietimo sistemoje būtų skatinamas technologijų taikymas.
Šis komitetas suformavo Plagiato Patariamąją Tarybą, o universitetai iš pradžių trejiems metams gavo prieigą prie „Turnitin“ sistemos. Šiuo metu beveik visos institucijos naudojasi šia sistema.
Nauji duomenys rodo, kad 7,7 proc. darbuose, kurie buvo patikrinti sistemoje 2005 m., buvo rasta daugiau kaip trys ketvirtadaliai „neoriginalaus“ turinio. Tuo metu tarp iki 2012 m. patikrintų studentų darbų, plagiatų pasitaikė tik 3,1 proc.