Universitete atrado kūrybinę laisvę ir saviraišką

„Pasirinkau VDU dėl plačių perspektyvų, kurios mane gali ugdyti kaip asmenybę. Ne tik mano pasirenkami dalykai, bet ir įvairios kalbų paskaitos, nemokami sporto, muzikos užsiėmimai, įvairūs dėstytojai, su kuriais ypač malonu susipažinti, jų klausyti, klausti ir bendrauti,“ – sako Austina Mažeikaitė, viena iš pirmakursių, pelniusių skatinamąją stipendiją Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akademijoje. Austina, kaip ir jos kolegės – Gabija Šinkūnaitė ir Elvina Milkintaitė, atrado savo vietą universitete, kuris ne tik skatina jų muzikinį tobulėjimą, bet ir suteikia galimybę augti kaip asmenybėms.
Austina 12 metų grojo smuiku
Austina 12 metų grojo smuiku / Asmeninio archyvo nuotr.

Teatre jaučiasi savimi

Austina, baigusi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją, šiuo metu studijuoja populiariąją muziką ir atranda naujas kūrybos formas, kurios leidžia jai išsiskirti ir pasireikšti įvairiose meno srityse. „Po 12 metų grojimo smuiku ši veikla man suteikė daugiau sunkumų nei džiaugsmo. Ieškodama naujos kūrybinės laisvės ir saviraiškos, supratau, kad popmuzika yra ta sritis, kurioje galiu tyrinėti man įdomią muziką ir jos poveikį visuomenei. Ji atspindi visuomenės nuotaikas, vertybes ir aktualijas,“ – pasakoja Austina apie savo sprendimą pereiti į šią sritį.

Šiuo metu ji susiduria su įvairiais iššūkiais, tačiau prisipažįsta, kad universitetas suteikia galimybes tobulėti tiek kaip muzikantei, tiek kaip asmenybei: „Savimi nesu kol kas nusivylusi, įvertinimai teigiami, mane tikrai tenkinantys, o ir labiausiai patinka tai, kad studijuoju, tą, ką noriu. Iš dėstytojų galėčiau išskirti docentę Godą Piktytę. Pas ją mokausi saviraiškos ir improvizacijos ir ji man yra ne tik dėstytoja, bet ir stiprios, įdomios aktorės bei moters pavyzdys“.

VDU archyvo nuotr./Austina Mažeikaitė renginyje VDU
VDU archyvo nuotr./Austina Mažeikaitė renginyje VDU

Dėstytoja Austinai atvėrė ir VDU teatro studijos duris, kur mergina teigia besijaučianti labiausiai savimi. „Ten jau spėjau sudalyvauti trumpame spektaklyje, skirtame šokio ir teatro pedagogikos pirmakursių krikštynoms. Taip pat buvau pakviesta prisijungti prie šokio ir teatro pedagogikos studentų pasirodymo lapkričio 20 dieną renginyje „Persona Grata“, kuris buvo režisuojamas jaunos, tačiau labai talentingos režisierės Gretos Dirmauskaitės“, – pasak Austinos, teatre ne tik reikia pasitelkti aktorinius sugebėjimus bei judesio žinias, bet ir atsiskleisti kaip vokalistei.

Nors šiuo metu Austinai veiklos netrūksta nei studijų metu, nei laisvalaikiu, mergina svarsto apie gretutines Pedagogikos studijas, kurios praverstų ateityje.

Tobulina muzikines žinias

Taip pat Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją baigusi Gabija Šinkūnaitė skatinamąja stipendija buvo įvertinta už aukštus muzikologijos egzamino balus. „Kai gavau laišką, kuriame buvo pranešta apie stipendiją, labai apsidžiaugiau, supratau, kad ji yra išskirtinė ir ją gauti nėra lengva,“ – pasakoja Gabija.

Asmeninio archyvo nuotr./Gabija diriguoja renginyje prie Kauno Valstybinio muzikinio teatro
Asmeninio archyvo nuotr./Gabija diriguoja renginyje prie Kauno Valstybinio muzikinio teatro

Apie VDU Muzikos akademiją studentė jau žinojo mokydamasi mokykloje, kadangi J.Naujalio muzikos gimnazija ilgus metus bendradarbiauja su universitetu: „Turėjau galimybę susipažinti su universiteto bendruomene, taip pat čia mokosi mano draugai, kurie baigė tą pačią mokyklą. Dar viena priežastis, kodėl pasirinkau šį universitetą, buvo dėstytojai, pas kuriuos norėjau stoti mokytis. Džiaugiuosi, kad man pavyko įstoti būtent ten kur norėjau.“

Studijuodama orkestrinį dirigavimą Gabija stengiasi tobulėti ir gilinti muzikines žinias. Kadangi mokykloje mokėsi chorinio dirigavimo, universitete pasirinko orkestrinio dirigavimo studijas. „Stojau čia, nes tai yra labai plati specialybė, kurioje galiu gilinti muzikines žinias. Šiuo metu sekasi gerai, tikiuosi taip seksis ir visus likusius ketverius, o gal net šešerius metus. Šiuo metu labiausiai patinka specialybinės paskaitos, tai yra, orkestrinio dirigavimo specialybės paskaita ir bendrasis fortepijonas. Šiose disciplinose susiduriu su iššūkiais, su kuriais nebuvau susidūrusi anksčiau, todėl galiu tobulėti, išlipti iš komforto zonos ir įveikti savo vidinę baimę“ – pasakoja Gabija.

Asmeninio archyvo nuotr./Gabija Šinkūnaitė Juodrantės Liudviko Rėzos kultūros centro estradoje
Asmeninio archyvo nuotr./Gabija Šinkūnaitė Juodrantės Liudviko Rėzos kultūros centro estradoje

Laisvu laiku mergina dirba, tad galimybės užsiimti kitomis veiklomis yra ribotos. „Laisvalaikis. Manau tai žodis, apie kurį muzikos pasaulio atstovai dažnai pamiršta. Svarsčiau apie prisijungimą prie VDU kolektyvų, tačiau viską suderinti būtų labai sudėtinga“, – sako mergina.

Kuria savo dainas

Iš mažo Šaukėnų miestelio kilusi ir Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnaziją baigusi Elvina Milkintaitė buvo įvertinta itin aukštais balais stojamajame egzamine, todėl ir pelnė VDU skatinamąją stipendiją.

Asmeninio archyvo nuotr./Elvina Milkintaitė
Asmeninio archyvo nuotr./Elvina Milkintaitė

„Mano artimesnė pažintis su VDU universitetu įvyko vienuoliktoje klasėje Aukštųjų mokyklų mugėje. Iki tol buvau įsitikinusi, kad noriu studijuoti Vilniuje, tačiau mugės metu pasikalbėjau su VDU atstovais ir supratau, kad VDU universitetas siūlo kur kas platesnį ir įvairesnį galimybių spektrą, nei kitos aukštosios mokyklos. Dvyliktos klasės pradžioje pradėjau domėtis konsultacijomis ir sužinojau apie naują VDU MA studijų programą – atliekamąjį meną (populiarioji muzika). VDU universitetas yra pirmasis universitetas siūlantis šią programą Lietuvoje, todėl net nesudvejojus pradėjau ruoštis išankstiniam stojamajam egzaminui“, – prisimena mergina.

Anot Elvinos, muzika visuomet buvo neatskiriama jos gyvenimo dalis: „Dainuoti pradėjau dar būdama trejų metų ir dažnai mėgstu pajuokauti, kad dainuoti aš pradėjau anksčiau nei gebėjau taisyklingai suregzti sakinį“, – sako pirmakursė, apie muzikos studijas svajojanti nuo pradinių klasių ir nesigailinti savo sprendimo.

Merginai mokslai sekasi puikiai, universitete ji jau spėjo sutikti daug bendraminčių ir šaunių dėstytojų. „Labai džiaugiuosi, kad universitete veikia artes liberales modelis, kuris leidžia gilintis į skirtingas sferas, plėsti savo žinias įvairiausiomis temomis. Džiaugiuosi savo rezultatais ir progresu tiek akademiniame, tiek asmeniniame gyvenime“, – pasakoja Elvina.

Pirmąjį semestrą studentė sau leido apsiprasti naujame mieste ir naujoje aplinkoje, todėl nepasirinkau gretutinių studijų, tačiau ateityje svarsto apie Pedagogiką, Kūrybines industrijas ar Viešąją komunikaciją.

Elvina taip pat aktyviai kuria: jau yra išleidusi dvi autorines savo dainas, laisvalaikiu sugrįžta į gimtuosius kraštus, kur tenka ir koncertuoti. „Laisvalaikiu mėgstu skaityti psichologines knygas ir sportuoti – teko išbandyti ir VDU siūlomas pilates treniruotes. Be galo mėgstu keliauti, todėl dažnai keliauju su jaunimo organizacijomis į „Erasmus“ projektus svetur. Ypatingai mėgstu žygius į kalnus. Taip pat, neįsivaizduoju laisvalaikio be savo šeimos, draugų ir savo šuniuko. Bendravimas su žmonėmis ir naujos pažintys įkvėpia mane tobulėti ir pakrauna teigiama energija“, – sako Elvina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų