Pirmajame taikomosios fotografijos studijų programos kurse pirmajame semestre studentų darbų tarpinėms peržiūroms studentams leidžiama spausdinti fotografijas A4 formatu ant fotopopieriaus ir jas užklijuoti ant tvirto popieriaus (planšetai nebūtini).
Nuo antrojo semestro studentams privalu peržiūrų metu pateikti savo darbus planšetuose. Iki tarpinių peržiūrų studentų užduotys dažniausiai būna baigtinės ir galutinėms peržiūroms vykdomos naujos užduotys – todėl per tarpines peržiūras pateikti planšetai (kurie atitinka užduočių reikalavimus ir yra be esminių klaidų) ne išmetami, o gali būti naudojami ir per galutines peržiūras, pristatant viso pusmečio darbus. Taigi tik nuo pačių studentų priklauso, ar jie tinkamai geba planuoti darbo eigą ir laiku atlikti iš anksto numatytas užduotis (ar jiems reikės iš naujo perspausdinti planšetus ar ne).
Geriausiai įvertinti darbai yra komplektuojami bibliotekos fonduose ir laikomi tam skirtose lentynose, – teigia VDK.
Studijuojant taikomąją fotografiją darbus spausdinti planšetuose yra būtina tam, kad studentai suprastų ir palygintų per kompiuterio ekraną matomą vaizdą ir tos pačios fotografijos kokybę, spalvas bei kontrastą atspausdinus.
Planšetų forma pasirinkta siekiant užtikrinti tvarkingą ir vieningą studentų darbų ekspoziciją – studentų darbams taikomi vienodi akademiniai reikalavimai. Studentų darbų peržiūros yra viešos, taigi studentų darbus gali pamatyti atėję svečiai bei studentų tėvai. Geriausiai įvertinti darbai yra komplektuojami bibliotekos fonduose ir laikomi tam skirtose lentynose.
Tokių komunikacijos atvejų tarp dėstytojų ir studentų kolegijoje nebuvo užfiksuota. Todėl mums kyla klausimas, kodėl studentė apie šią situaciją neinformavo kolegijos administracijos? Tuo atveju, jeigu kolegijos administracija būtų gavusi informaciją apie tokį etikos pažeidimą, būtų inicijuotas šios situacijos svarstymas Metodinėje taryboje.
VDK, įdarbindama dėstytojus, vadovaujasi kvalifikaciniais dėstytojų-menininkų pareigybių reikalavimais, kuriuose aiškiai reglamentuojama, kad akademinis personalas privalo turėti ne žemesnį kaip magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam prilygintą aukštojo mokslo kvalifikaciją. Vilniaus dizaino kolegija instituciniu lygmeniu bei visos VDK studijų programos yra akredituotos tarptautinių ekspertų maksimaliam laikotarpiui – šešeriems metams. Vienas iš minėtų vertinimų (akreditacijos) kriterijų yra kvalifikuotas personalas, atitinkantis teisės aktų reikalavimus.
Studentams suteikiamos visos sąlygos (įrengti specialūs stoveliai) atsinešti namų avalynę, antbačius ir su jais dirbti/vaikščioti fotostudijose. Atkreipiame dėmesį į tai, kad daugumoje profesionalių fotostudijų bei kitose mokymo įstaigose įrengtose fotostudijose draudžiama vaikščioti su lauko avalyne. Šis reikalavimas taikomas todėl, kad studijose naudojami specialūs studijiniai fonai, kurie yra lengvai pažeidžiami.
Taikomosios fotografijos katedros fotostudijų laborantai teikia pagalbą studentams, susijusią su fotografavimu ir fototechnikos naudojimu bei jos išdavimu. VDK dirba 2 fotostudijų laborantai, kurie turi nustatytą darbo grafiką ir jo laikosi. Fotostudijų laborantų darbo valandos – nuo 9 val. iki 18 val.
Ištęstinių studijų formos studentų paskaitų ir sesijų metų laborantai dirba ir savaitgaliais. Pažymėtina ir tai, kad fotostudijų laborantai turi savo internetinį puslapį, kuriame galima užsirezervuoti fototechniką ir fotostudijas bei matyti studijų užimtumo grafiką.
Kadangi VDK vykdomos studijos yra praktinio pobūdžio, dėstytojai turi matyti studentų darbo eigą studijų procese. Pažymėtina tai, kad vertinant studento atliktas užduotis yra atsižvelgiama į jo aktyvumą studijų procese.
Pagal VDK studijų reglamentą yra nustatyta kaupiamojo balo sistema, kurios viena iš sudedamųjų dalių yra studento aktyvumas, kurio vienas iš aspektų ir yra studentų lankomumas. Lankomumas taip pat yra žymimas siekiant išvengti studentų nesąžiningumo atvejų, t.y. užkirsti kelią situacijoms, kuomet studentai vertinimui pateikia ne pačių atliktus darbus. Dėstytojas turi matyti visą studijų eigą tam, kad įsitikintų, ar tai tikrai studento atlikti darbai.
Dėstytojas turi matyti visą studijų eigą tam, kad įsitikintų, ar tai tikrai studento atlikti darbai.
Kaip minėjome anksčiau, visos VDK studijų programos yra akredituotos tarptautinių ekspertų maksimaliam laikotarpiui – 6 metams.
Vertinant studijų programas, viena iš vertinimo sričių yra studijų eiga, kurioje vertinamas programos studijų planas. Studijų planas yra sudaromas pagal Švietimo ir Mokslo Ministerijos nustatytus reikalavimus studijų programoms. S
tudijų programų vertinimo metu ekspertams yra pateikiami studijų dalykų aprašai, kuriose aiškiai yra apskaičiuoti dėstomų dalykų krūviai, išskiriant kontaktines ir savarankiško darbo valandas, skirtas dėstomam dalykui; taip pat nurodomos konkrečios dalykų užduotys bei jų kiekis. Per visą kolegijos istoriją nei tarptautiniai ekspertai, nei Švietimo ir Mokslo ministerijos atstovai, niekada nepateikė rekomendacijų ar pastabų dėl per didelio krūvio studentams. Šią konkrečią situaciją vertintume kaip studentės nesugebėjimą nuosekliai planuoti savo laiką.