Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniaus licėjaus direktorius nesutiktų naujų technologijų per daug įsileisti į mokymo procesą

Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius sako, kad naujos technologijos turėtų likti tik ugdymo procesą papildančiomis priemonės.
Informacinės technologijos
Informacinės technologijos / Redo Vilimo/BFL nuotr.

„Naujosios technologijos turi būti naudojamos kaip papildančios ugdymo procesą priemonės, bet neturėtų būti naudojamos kaip pagrindinės priemonės. Nes skaitymas ir rašymas yra pagrindiniai dalykai, formuojantys žmogaus asmenybę“, – klausiamas apie rašiklių ir knygų pakeitimą kompiuteriais svarstė licėjaus vadovas.

„Liūdnai atrodo karta, kuri sako, jog aš nelabai galiu parašyti, nes esu įpratęs spausdinti, ar karta, kuri nelabai gali susikaupti ties knygos skaitymu, nes yra įpratusi žiūri „Power Point“ prezentacijas“, – portalo delfi.lt konferencijoje antradienį dėstė S.Jurkevičius.  

Vienos iš geriausiai vertinamų šalies mokyklų vadovas taip pat nemato poreikio mokyklose stipriai plėsti lytinį švietimą.

„Manau, kad yra tam biologijos pamokos, kai susipažįstama su pagrindiniais dalykais, kurie yra susiję su žmonių dauginimusi. Galbūt reikėtų tik biologijos kurse įvesti dar keletą pamokų, kurios lytiniame švietime padėliotų tam tikrus niuansus. Nes įvedus papildomą kursą, baisu, kad tos pamokos gali tapti neprofesionalios ir neduotų tų rezultatų, kurių mes tikimės“, – teigė S.Jurkevičius. Yra sukurtas labai didelis stereotipas apie sunkiai dirbančius moksleivius.

Klausiamas apie diskusijas, jog reikėtų mažinti moksleivių krūvius, licėjaus direktorius tokiems siūlymams sakė nematantis pagrindo.

„Yra sukurtas labai didelis stereotipas apie sunkiai dirbančius moksleivius. Jeigu kalbėtume apie pagrindinę mokyklą (5–10 klasė), tai gal dar ir galima kalbėti apie mokinių krūvius. Bet kalbėti apie 11–12 klasių mokinių krūvius būtų nekorektiška, kai užtenka dviejų egzaminų, kad gautumėte baigimo pažymėjimą, o norint stoti į universitetus, reikia trijų dalykų. Aš manau, kad tie krūviai ryškiai mažėja ir yra tikrai nesudėtinga mokytis tris dalykus, kurie tau labai patinka“, – įsitikinęs S.Jurkevičius.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?