„Esu daugiau marionetinė figūra, kuri kuo toliau, tuo mažiau gali veikti ir priimti sprendimus savarankiškai, net remdamasis mokyklų bendruomenės sutarimu. Šiuo metu yra tiek daug prileista įvairių keistų apribojimų, kurie išties varžo pedagoginę bendruomenę ir apskritai nori atimti bet kokią iniciatyvą“, – laidoje „Dienos klausimas“ antradienį sakė S.Jurkevičius.
Pasak jo, mokyklos direktorius negali priimti nei tvirtesnio sprendimo auklėjamuoju, nei tėvų elgesio požiūriu. Direktoriaus pozicija esą yra stovėti nuošalėje, besistengiant išvengti bet kokio tvirtesnio sprendimo. Pati mokykla kaip institucija, S.Jurkevičiaus teigimu, kažkuria prasme tampa beverte.
„Buvo laikai, kai mokyklos taryba, mokytojų taryba, galėjo priimti sprendimus vienokiu ar kitokiu klausimu. Dabar visa tai yra nustumta į pašalį. Žmonės tiesiog vengia bet kokios iniciatyvos, slepia daug mokykloje iškilusių problemų“, – kalbėjo jis.
Anot Vilniaus licėjaus direktoriaus, yra slepiama ir nepasakoma, kiek yra naudojama smurto prieš mokytojus, kaip neadekvačiai kartais elgiasi tėvai.
„Mokykla prarado bet kokią savivertę. Sumenkinta ir supainiota reformose mokykla šiuo metu tapo bejėgė“, – kalbėjo S.Jurkevičius.
Antradienį dalis mokytojų pradėjo neterminuotą streiką. Švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis mokytojų profsąjungos keliamus reikalavimus laiko nerealiais, o organizatorių veiklą įtartina. Anot jo, patenkinti streikuojančių mokytojų reikalavimus biudžete reikia pusės milijardo litų. Ministras sako, jog geopolitinė situacija verčia streikuotojų veiklą vertinti atsargiai.
Visą laidos „Dienos klausimas“ įrašą klausykite čia