Į 15min redakciją kreipėsi vilnietis, prašęs neskelbti jo vardo, kadangi savo vaikui darželio jis kol kas nerado. Vyro teigimu, Vilniaus savivaldybė nuolat tikina, kad sostinėje statomi nauji darželiai, o jis susidūrė su priešingu reiškiniu – darželio uždarymu.
Pasigedo darželio
„Persikėlėme gyventi į Žirmūnus ir pradėjus ieškoti vaikams darželio mus ištiko šokas. Buvo skelbiama, kad prie darželio „Pasaka“ statys modulinį priestatą, bet to atsisakyta. Iš pradžių nenusiminėme, nes pažįstami pasakojo, kad yra įsteigtas puikus darželis Emilijos Pliaterytės progimnazijoje, kur vaikus priima, jei yra vietų, ir nuo 5 metų, o pagrindinės grupės, kas mums ir buvo svarbiausia, yra priešmokyklinio ugdymo, kuris privalomas.
Pažįstami pasakojo, kad jų vaikai lankė šį darželį: darželis puikus, patalpos neseniai suremontuotos, kolektyvas geras, lauke aptverta didelė žaidimų aikštelė, viduje darželio patalpos atskirtos nuo kitų mokyklos patalpų, atskiras įėjimas, nauji baldai. Su gera nuotaika skambinam į mokyklos raštinę ir atsiliepusi darbuotoja patvirtina, kad darželis puikus, yra dvi grupės, buvo skirta daug lėšų: atliktas remontas, nauji baldai, įrengta žaidimo aikštelė ir t.t., bet darželis nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. greičiausiai bus uždarytas. Pamaniau, kad man pasigirdo“, – nuostabos ir nusivylimo neslėpė tėvas.
Gavęs patvirtinimą, kad darželio šioje mokykloje tikrai nebebus, vyras situaciją aiškinosi ir savivaldybėje, kur išgirdo tą patį – darželio grupės E.Pliaterytės progimnazijoje naikinamos.
„Savivaldybė skelbia, kad jos prioritetas yra vietų darželiuose didinimas. Tikiuosi čia yra nesusipratimas ir nesusikalbėjimas tarp įstaigų ir nebus uždarytas šis darželis, o mes, tėvai, galėsime leisti savo vaikus į Vilniaus E.Pliaterytės progimnazijoje įsteigtą darželį“, – vylėsi vilnietis.
Bus daugiau pirmokų klasių
Bet jo viltys – tuščios. Kaip 15min patvirtino E.Pliaterytės progimnazijos direktorius Gintaras Petronis, darželio grupių šioje mokykloje bent jau artimiausiais mokslo metais tikrai nebus. Priežastis, anot direktoriaus, paprasta.
„Kadangi į aplinkines mokyklas nebetelpa pirmokai, tai paskaičiavo Vilniaus miesto savivaldybė ir pasiūlė mums nekomplektuoti priešmokyklinukų, o didinti pirmų klasių skaičių“, – sakė G.Petronis.
Planuojama, kad progimnazijoje bus penkios arba net šešios pirmos klasės, kurias lankyti pradės apie 130–150 pirmokų. Ar tilps visi norintys, direktorius tiksliai pasakyti negalėjo, tačiau iš mokyklai priskirtos teritorijos visus vaikus tikrai priims.
E.Pliaterytės progimnazija yra Žirmūnų gale, tad jos teritorija – šio rajono pakraštys, taip pat Nemenčinės plentas ir aplink jį esantys rajonai bei teritorija Naujosios Vilnios link. O netoliese yra VGTU licėjus, Tuskulėnų mokykla – ilgosios gimnazijos, kuriose galimybės priimti pirmaklasius ribotos. Taip pat visi norintys netelpa į Prano Mašioto pradinę mokyklą, kuri įsikūrusi darželio patalpose.
„Šiemet turime 150 pirmokų, šešias klases“, – teigė progimnazijos vadovas.
Kadangi į aplinkines mokyklas nebetelpa pirmokai, tai Vilniaus miesto savivaldybė pasiūlė mums nekomplektuoti priešmokyklinukų, – sakė G.Petronis.
G.Petronis tikina, kad atsisakyti priešmokyklinio ugdymo grupių buvo gaila ir mokyklai, kadangi investuota į remontą, baldus, tačiau jis tikisi, kad visa tai dar pravers – galbūt situacija keisis ir ateityje priešmokyklinukus progimnazija vėl galės priimti.
Ne tik ši progimnazija
Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir mokslo departamento laikinoji direktorė Alina Kovalevskaja sako, kad tokia situacija susiklostė ne tik E.Pliaterytės progimnazijoje: „Šiemet rugsėjo 1 d. Vilniaus miesto savivaldybės mokyklose planuojama sutikti apie 6,5 tūkst. pirmokų, o Vilniaus miesto savivaldybės mokyklas baigia apie 5 tūkst. ketvirtų klasių mokinių. Tad kai kuriose mokyklose papildomai bus komplektuojamos pirmos klasės, todėl šiais metais priešmokyklinių grupių nekomplektuos ne tik minėta E.Pliaterytės progimnazija, bet ir Baltupių, Martyno Mažvydo, „Ryto“ progimnazijos.“
Vis dėlto ji ramina tėvus, kad jų vaikams vietos tikrai atsiras. „Jeigu tėvai jau užpildė prašymus į priešmokyklines grupes minėtose mokyklose arba vaikai jose lankė mišrias priešmokyklines grupes, tokie vaikai bus nukreipti į Vilniaus darželius „Gintarėlis“, „Pilaitukas“, „Gilužis“, „Spragtukas“ ir kt. Taip pat tėvai galės pasirinkti ir kitas ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Į E.Pliaterytės progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupę buvo norinčių tik 6 vaikai“, – sakė A.Kovalevskaja.
Direktorės teigimu, daugumoje Vilniaus miesto rajonų deklaruotų mokyklinio amžiaus vaikų skaičius viršija tame rajone esančių mokyklų pastatų pajėgumus. Todėl nutarta tam tikrose tankiai apgyvendintų rajonų mokyklose sukomplektuoti daugiau pirmų klasių.
2017–2018 m. mokslo metais į Vilniaus mokyklas pradėjo lankyti apie 6780 pirmokų, o tai buvo apie 600 daugiau nei prieš metus.