Viskas paprasta, kai žinai, ko nori

Vasaros pradžia – ne tik žydėjimo, gamtos triumfo ir grožio metas, bet ir apsisprendimo laikas vakarykščiams dvyliktokams. Jau visai greitai dvylikos metų etapas baigsis, ką reikės daryti, kokiu keliu sukti rankose spaudžiant išsvajotąjį brandos atestatą?
Kosmetologija
Kosmetologija / Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr.

Kiekvienas atvejis yra individualus – vieni vaikinai ir merginos turi aiškų tikslą ir kryptingai eina link jo ne vienerius metus, kiti labiau linkę pasikliauti tėvų, kaimynų ar paslaugių giminaičių patarimais. Didelė dalis yra tokių, kurie dar nėra tvirtai apsisprendę ir brandos egzaminų maratone mintimis vis nuklysta į pasirinkimo galimybių paieškas.

Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Šiaulių valstybinė kolegija
Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Šiaulių valstybinė kolegija

Kaip nėra vienodų žmonių, taip nėra ir vieno patarimo, padėsiančio išsivaduoti nuo abejonių ir sunkaus apsisprendimo. Paprastos paprastų žmonių istorijos parodo, kad gyvenimo kelią besirenkančiam jaunam ir galbūt save patį dar ne iki galo pažįstančiam žmogui svarbiausia yra suvokti, ko nori būtent jis pats, rinktis studijas ir planuoti karjerą klausantis širdies, o ne remtis skambiomis straipsnių antraštėmis, reklamuojančiomis, kaip teigiama, populiarias specialybes, ar stengtis pateisinti giminaičių lūkesčius siejamus su, visuomenės nuomone, prestižine specialybe.

Toma Viršilaitė: „Klausyti širdies“

Tomos Viršilaitės santykį su Šiaulių valstybine kolegija galima apibūdinti dvejopai – sėkmingą karjerą padariusi estetinės medicinos klinikos kosmetologė, Šiauliuose gerai žinoma savo srities specialistė tuo pačiu metu yra ir šios aukštosios mokyklos absolventė, ir pirmą kursą bebaigianti studentė.

Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Toma Viršilaitė
Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Toma Viršilaitė

„Kelias į kosmetologiją buvo šiek tiek vingiuotas. Jau dešimtoje klasėje tyliai galvojau apie šią studijų programą, bet šeimoje nesulaukiau palaikymo – vienintelis tikslas buvo odontologija. Mokyklą baigiau labai gerai, su pagyrimu, bet į odontologiją įstoti pritrūko keleto šimtųjų balo, todėl pasirinkau Burnos higienos studijų programą Šiaulių valstybinėje kolegijoje ir puoselėjau kitus ateities planus“, – apie studijų pradžią pasakoja Toma. Nors mergina ir neturėjo jokių priekaištų dėstytojams, kitų metų pavasarį studijas vis dėlto nutraukė, nes įsitikino, kad dantų priežiūra nėra jai skirtas kelias. Rudenį Toma įstojo į Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykdomą Kosmetologijos studijų programą ir šiandien džiaugiasi, kad klausyti širdies ir keisti studijų programą tikrai vertėjo.

Kaip pasakojo pašnekovė, studijos iš tiesų buvo įdomios ir padėjo save atrasti – nuo pirmos dienos mergina žinojo, kad jos darbo sritis bus veidas.

„Esu dėkinga dėstytojoms ir tiems žmonėms, su kuriais teko bendrauti, nes jie visada stengėsi rasti atsakymus į mano klausimus, ieškojo kompromisų, siekė suteikti pagalbą, o profesinių dalykų dėstytojos įdėdavo tiek pastangų ir kantrybės į savo darbą, kad būtų buvę kvaila nepasiimti gausios vertingos informacijos ir žinių. Šiaulių valstybinė kolegija suteikė visas galimybes augti ir tobulėti, semtis žinių iš savo srities specialistų, dirbančių praktiškai, tik kiekvienai iš mūsų reikėjo apsispręsti, kiek ir ko norime pasiimti“, – komplimentų savo aukštajai mokyklai ir jos bendruomenei negaili ŠVK absolventė.

Toma pasakojo, kad jau antrame kurse pradėjo suktis grožio sferoje galvodama, kad po to įsitvirtinti savo srityje bus lengviau.

„Trečiame kurse mažais žingsneliais pradėjau konsultuoti veido priežiūros klausimais, siūliau procedūras grožio salone. Bebaigdama studijas, gavau pasiūlymą dirbti naujai atidaromoje estetinės medicinos klinikoje kartu su plastikos chirurgu Audriumi Žižliausku. Buvau užsispyrusi, turėjau aiškų tikslą, visada norėjau viską išsiaiškinti iki galo. Mane pastebėjo ir kartu dirbti pakvietė tuo metu mūsų kolegijoje plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos paskaitas skaitęs minėtas gydytojas. Tvirtai galiu teigti, kad tai yra vienas iš didžiausių mano, t. y. kosmetologijos specialistės, įvertinimų, iki šiol esu laiminga ir dėkinga už suteiktą galimybę“, – džiaugsmo atradusi savo kelią neslėpė Toma Viršilaitė.

Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Kosmetologija
Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Kosmetologija

Atrodo, turint puikią darbo vietą, žinant, kad esi vertinama pacientų, būtų galima ir sustoti? Toma pasakoja toliau – ji visada žavėjosi gydomąja ir estetine kosmetologija, todėl puikiai suprato, kad savo žinias ir kompetenciją reikia toliau plėsti. Be to, Šiaulių valstybinė kolegija ir šioje situacijoje siūlė puikių galimybių. Taip Šiaulių valstybinės kolegijos absolventė dar kartą peržengė tos pačios aukštosios mokyklos slenkstį – ir vėl kaip studentė.

„Šiuo metu esu Šiaulių valstybinės kolegijos Bendrosios praktikos slaugos studentė. Tokį sprendimą lėmė ne tik žinių troškimas, bet ir perpildyta savo kompetencijas viršijančių grožio specialisčių rinka. Labai gaila, kai tenka matyti komplikacijų, kurias sukėlė darbo neišmanantys žmonės. Neabejoju, kad kosmetika ir žinios gali padėti pasiekti puikių rezultatų, svarbu suprasti, kas, kaip ir kodėl veikia, o adata nėra visų problemų sprendimo būdas“, – teigia jauna specialistė.

Toma Viršilaitė toliau pati kuria savo ateitį ir daro tai, kas jai patinka labiausiai – dirba estetinės medicinos klinikoje kosmetologe ir studijuoja Šiaulių valstybinėje kolegijoje.

Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Toma Viršilaitė
Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Toma Viršilaitė

Šios merginos istorija yra puikiausias, atrodo, banaliai skambančio posakio, kad žmogus tikrai yra savo likimo kalvis, įrodymas. Aiškūs merginos norai yra kryptingos veiklos, kuri veda link tikslo, paskata.

Nazaras Bezuško: „Tikrai gailėčiausi, jeigu nebūčiau pabandęs čia studijuoti“

Nazaras iš Ukrainos – Šiaulių valstybinės kolegijos Automobilių techninio eksploatavimo studijų programos trečio kurso studentas. Būsimasis absolventas, pasakodamas apie savo studijų metus, negaili gerų žodžių Kolegijai, Šiauliams ir Lietuvai.

Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Nazaras Bezuško
Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Nazaras Bezuško

Vaikinas į Šiaulius atvyko iš Ternopilio, kuriame, kaip teigia studentas, 400 000 gyventojų. Nazaro nuomone, ne miesto dydis turėtų lemti studijų vietos pasirinkimą, o galimybės, kurios suteikiamos išsilavinimą norinčiam įgyti žmogui. Vaikiną paprasčiausiai sudomino Ukrainoje išgirstas pasakojimas apie Šiaulių valstybinę kolegiją, todėl ir atsirado noras pabandyti studijuoti svečioje šalyje. Viskuo, kas susiję su automobiliais besidomintis ukrainietis, pasirinko vieną daugiau nei 20 Šiaulių valstybinėje kolegijoje vykdomų studijų programų – Automobilių techninį eksploatavimą.

Apžvelgdamas studijų metus, Nazaras džiaugiasi viskuo, teko patirti. Pirmiausia jis yra labai dėkingas dėstytojams, kurie negailėjo savo laiko, dirbdavo su smalsiu studentu ir po paskaitų, kad jis užpildytų visas žinių spragas. Nekilo problemų dėl kalbos barjero – studentas iš Ukrainos kalba angliškai, rusiškai, vokiškai, todėl būdų susikalbėti tikrai užteko. Be dėstytojų, Kolegijoje studentui labai patiko ir materialinė aukštosios mokyklos bazė – biblioteka, laboratorijos, kuriose studentas jaučiasi ne svečias, o šeimininkas – gali viską išbandyti pats ir todėl su studijuojama sritimi susipažįsta ne vien tik teoriškai. Labai šiltai studentas atsiliepia apie savo praktikos vietas – Šiaulių autoservisus „Autostilsas“ ir „Prie viaduko“. Nazarą nustebino draugiški kolektyvai, žmonių nesavanaudiškumas, pozityvumas, šilti santykiai. Po praktikų, kuriose studentas iš Ukrainos turėjo visas galimybes išbandyti savo gebėjimus, vaikinas jaučiasi dar labiau patobulėjęs, išmokęs daug naudingų dalykų.

Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Automobilių techninis eksploatavimas
Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Automobilių techninis eksploatavimas

Aišku, studijos kol kas dar nėra baigtos, Nazaro laukia baigiamojo darbo apie lengvųjų automobilių variklių tobulinimą gynimas, bet jau aišku, kad šie metai, praleisti Šiaulių valstybinėje kolegijoje, tikrai buvo puiki karjeros pradžia. Ateities planų Nazaras turi daug ir įvairių. Artimiausia kryptis – Vokietija. Ten laukia absolvento praktika pagal ERASMUS+ programą. Po praktikos pašnekovas planuoja arba likti Vokietijoje, arba grįžti į Lietuvą. Vaikinas visai rimtai pasvarsto apie galimybę pasirinkti kitą studijų programą ir dar kartą stoti į Šiaulių valstybinę kolegiją.

Kalbantis su Nazaru, susidaro įspūdis, kad tai, kas kitam žmogui gali pasirodyti sudėtinga, t. y. adaptacija svetimoje šalyje, studijos svetima kalba, šiam vaikinui pavyksta paprastai ir greitai. Čia nėra jokios paslapties – greičiausiai viską lemia labai pozityvus žmogaus požiūris į gyvenimą ir aiškus suvokimas, ko jis tikisi gauti iš studijų, kokią mato savo karjeros perspektyvą. Pašnekovas prisipažįsta, kad iki studijų Šiaulių valstybinėje kolegijoje pradžios jis nejautęs jokios baimės – tiesiog buvo įdomu kuo greičiau sužinoti, kaip viskas vyksta. Smalsumas Nazarui padėjo ir padeda įgyvendinti daug svajonių.

Tiek apie Šiaulių valstybinę kolegiją, tiek apie Lietuvą, tiek apie Šiaulius vaikinas gali pasakyti labai daug gerų žodžių ir nė vieno blogo. Ukrainietis buvo nustebintas, kad visur Lietuvoje jis galėjo susikalbėti arba angliškai, arba rusiškai, džiaugėsi, kad lietuviai yra nuoširdūs ir šilti žmonės.

Nazaras savo studentiškus metus apibendrina labai trumpai ir paprastai: jis nesigaili pasirinkęs studijas Lietuvoje ir tikrai būtų gailėjęsis, jei nebūtų išdrįsęs tapti Šiaulių valstybinės kolegijos studentu.

Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Šiaulių valstybinė kolegija
Šiaulių valstybinės kolegijos nuotr./Šiaulių valstybinė kolegija

Dvi istorijos, kurias sieja aiškus jaunų žmonių suvokimas, kad nėra neįmanomų dalykų – viskas pasiekiama, jeigu pats žinai, kas tau yra arčiausiai širdies, turi aiškią viziją, kaip ir kur įgyvendinsi savo svajones.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų