01 05

Ties išlikimo riba balansuojanti Darbo partija apsisprendė, ką darys toliau

Seimo rinkimus pralaimėjusi Darbo partija apsisprendė dėl tolesnių scenarijų, tarp jų – jungimasis su kita politine jėga ar naujos politinės jėgos kūrimas. Ką darys toliau, partijos atstovai žada apsispręsti per artimiausius kelis mėnesius, tačiau sako neketinantys „išsivaikščioti“.
Darbo partijos suvažiavimas
Darbo partijos suvažiavimas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Partija pranešė, jog šeštadienį posėdžiavusi „darbiečių“ taryba susipažino su anksčiau suformuotos derybinės grupės ataskaita, kurioje aptartas galimas jungimasis su kitomis politinėmis jėgomis ir aptarė klausimus dėl partijos ateities.

Anot laikinojo partijos pirmininko Rolando Janicko, šiuo metu yra išgrynintos dvi partijos ateities perspektyvos.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Rolandas Janickas
Rolandas Janickas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Partijos taryba nusprendė išplėsti derybinės grupės įgaliojimus ir leisti jai vesti derybas su kitomis politinėmis jėgomis dėl susijungimo, apsijungimo arba naujos politinės jėgos kūrimo. Taip pat jai suteikti įgaliojimai parengti partijos atsinaujinimo strategijos gaires.

Šiuo metu tokios yra dvi pagrindinės Darbo partijos veikimo kryptys ir per artimiausius kelis mėnesius ketiname priimti galutinis sprendimus dėl Darbo partijos ateities, kurie bus patvirtinti Darbo partijos suvažiavime“, – sako R. Janickas.

Anot partijos pirmininko, partijoje vyrauja „darbingos ir ryžtingos nuotaikos“, vyksta aktyvuos diskusijos dėl politinės jėgos atsinaujinimo.

„Nors paskutiniai Seimo rinkimai partijai buvo nesėkmingi, tačiau nesiruošiame nei išsivaikščioti, nei užsidaryti. Seniai neturėjome tokių intensyvių debatų dėl partijos ateities. Gauname įvairius signalus dėl potencialių susijungimo formų, tačiau žinome savo kainą.

Turime ilgą istoriją, žinomą vardą ir vieną stipriausių politinių partijų struktūrų Lietuvoje. Tai mums suteikia ne tik stiprias derybines pozicijas dėl galimo susijungimo, bet ir tampa rimtu pagrindu naujos politinės jėgos formavimui. Šiuo metu apie tai yra mūsų mintys ir planai“, – sako laikinasis partijos pirmininkas.

Naujausiais Teisingumo ministerijai pateiktais duomenimis, partija turi apie 8,8 tūkst. narių.

Pastaraisiais metais opozicijoje buvę „darbiečiai“ pernai patyrė nemažai politinių nesėkmių: birželio viduryje po nesėkmingų prezidento ir EP rinkimų parlamentaras Andrius Mazuronis pasitraukė iš partijos pirmininko pareigų. Po kelių mėnesių jis pranešė apskritai pasitraukiantis iš politikos.

Rugpjūčio pabaigoje dėl pusės milijono eurų pasisavinimo Europos prokuratūra pareiškė įtarimus buvusiam europarlamentarui ir Darbo partijos vairą tuomet vėl laikinai perėmusiam jos įkūrėjui Viktorui Uspaskichui.

Partija nesėkmingai dalyvavo ir spalį vykusiuose Seimo rinkimuose su Taikos koalicija – ji surinko 2,2 proc. rinkėjų balsų, tad į parlamentą nepateko nė vienas koalicijos atstovas – į Seimą vienmandatėje Kėdainių apygardoje išrinktas tik savarankiškai dalyvavęs buvęs „darbietis“ Viktoras Fiodorovas.

Po pastarosios nesėkmės laikinu Darbo partijos vadovu paskirtas R.Janickas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“