„Foreign Policy“: įvykiai Tunise – pirmoji „WikiLeaks“ revoliucija

Leidinys „Foreign Policy“ skelbia, kad tai, kas dabar vyksta Tunise, smarkiai įtakota „WikiLeaks“ paskelbtų dokumentų ir prognozuoja, kad tokia tendencija bus akivaizdi ir ateityje.
Neramumai Tunise
Neramumai Tunise / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kaip rašoma publikacijoje, slaptų dokumentų paskelbimas atskleidė milžinišką korupciją šalyje. Iš paskelbtų slaptų duomenų buvo galima susidaryti įspūdį, kad valdžia šalyje priklauso siauram elito ratui, pavirtusiam kone mafijine struktūra.

Tiesa, tai nebuvo didelė naujiena Tuniso gyventojams, tačiau jų nuogąstavimai buvo patvirtinti faktais. Pavyzdžiui, žmonių pykčio negalėjo nesukelti tai, kad prezidento uošviui desertai lėktuvu atvežami iš San Tropezo.

Net ir po to, kai Tuniso valdžia sustabdė prieigą prie „WikiLeaks“ dokumentų, informacija žmones pasiekdavo socialiniais tinklais.

Protesto akcijos šalyje taip pat buvo organizuotos „Twitter“ ir „Facebook“ socialinių tinklų pagalba. Be to, jaunimas įrašinėjo įvykių vaizdus ir talpino juos „YouTube“ tinkle. Beje, tarp protestuotojų reikalavimų buvo ir žodžio laisvė internete.

Taigi, kaip teigiama leidinyje, „WikiLeaks“ paskelbti dokumentai tapo paskutiniu lašu, perpildžiusiu žmonių kantrybės taurę. Ir apžvalgininkai prognozuoja, kad Tunisas gali būti ne paskutine tokia valstybe, kuriai „WikiLeaks“ nutekinti dokumentai turės tokią milžinišką reikšmę.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais