„Užsienio reikalų ministerija iškvietė Amerikos ambasadorių šįryt atvykti į susitikimą dėl JAV valdžios nutarimo, kuriuo prašoma tinklalapio „
B.Jonsdottir kartu su tinklalapio „WikiLeaks“ vadovu Julianu Assange'u ir dar dviem žmonėmis minimi savaitgalį paviešintame JAV teismo potvarkyje, kuriuo socialiniam tinklui „
„Esama pagrindo manyti, kad įrašai ar kita informacija, kurios prašoma, yra svarbi ir susijusi su vykstančiu kriminaliniu tyrimu“, – rašoma teismo potvarkyje, kurį gavo „
„Esama pagrindo manyti, kad įrašai ar kita informacija, kurios prašoma, yra svarbi ir susijusi su vykstančiu kriminaliniu tyrimu“, – rašoma teismo potvarkyje, kurį gavo „
Islandijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad jos nuolatinis sekretorius ir patarėjas teisės klausimais per pokalbį su JAV ambasadoriumi Luisu Arreaga „pareiškė rimtą susirūpinimą, kad dėl Islandijos parlamentarės vykdomas kriminalinis tyrimas“.
Pareigūnai pabrėžė, kad toks tyrimas gali sutrikdyti parlamentarės darbą, įskaitant jos laisvę nevaržomai keliauti ir galimybes dalyvauti politiniuose debatuose tarptautiniu lygiu.
Vašingtone Valstybės departamento atstovas spaudai Philipas Crowley sakė, kad ambasadorius dalyvavo „konstruktyvioje diskusijoje... ir įdėmiai išklausė jų būgštavimus“.
Ph.Crowley pridūrė, kad L.Arreaga „pasinaudojo proga pabrėžti, kaip rimtai Jungtinės Valstijos žiūri į nesankcionuotą slaptos informacijos atskleidimą ir tokių veiksmų žalą“.
Islandijos parlamento Užsienio reikalų komiteto narė B.Jonsdottir, kuri anksčiau ilgą laiką rėmė svetainę „WikiLeaks“, tačiau prieš kelis mėnesius nuo jos atsiribojo, garsėja kaip uoli informacijos laisvės gynėja.
Apie minėtą JAV teismo potvarkį ji pranešė savaitgalį savo „
„Ką tik tai gavau: „
Pirmadienį B.Jonsdottir savo „
„Vykstu į oro uostą – turiu skristi į Kanadą iš Islandijos per Londoną vietoje Jungtinių Valstijų“, – rašė parlamentarė.
„JAV vyriausybė mėgina kriminalizuoti demaskuojančios medžiagos viešinimą ir jos publikavimą, ateityje žurnalistams dėl to kils pavojus“, – pridūrė ji.