Iš Vandsvorto kalėjimo į laisvę už užstatą paleisti 39-erių suimtą Australijos pilietį dar šios savaitės pradžioje buvo nusprendęs ir žemesnės instancijos teismas, tačiau Švedijai atstovaujantiems teisininkams šį teisėjo sprendimą užginčijus galutinį sprendimą dėl J.Assange'o paleidimo į laisvę turėjo priimti Londone esantis Aukščiausiasis Teismas.
„WikiLeaks“ įkūrėjas ir vadovas siekia, kad nebūtų išduotas Švedijai. Ši šalis J.Assange'ą nori apklausti dėl įtariamo seksualinio dviejų moterų užpuolimo Stokholme šių metų rugpjūtį. Pats J.Assange'as šiuos įtarimus neigia, tuo tarpu vyro šalininkai tvirtina, kad ši byla yra politiškai motyvuota.
J.Assange'o advokatas Markas Stephensas ketvirtadienio rytą žurnalistams teigė esąs tikras, kad „WikiLeaks“ įkūrėjo šalininkams pavyko surinkti užstatui reikalingą sumą – 240 tūkst. svarų sterlingų (apie 980 tūkst. litų).
J.Assange'as apsigyvens užmiesčio valdoje, kuri priklauso buvusiam britų armijos karininkui Vaughanui Smithui. Šis yra įkūręs žiniasklaidos klubą „Frontline Club“, kuriame „WikiLeaks“ vykdė kai kurias savo operacijas.
J.Assange'as buvo suimtas gruodžio 7 dieną, kai savo noru pasidavė britų policijai. Net ir sulaukius J.Assange'ą, „WikiLeaks“ toliau viešino nutekintus konfidencialios JAV diplomatinės korespondencijos dokumentus.