„WikiLeaks“ pateikė gautų finansinių aukų ataskaitą

2010 metais „WikiLeaks“ projektas sulaukė 1,3 mln. eurų aukų iš jį palaikančių rėmėjų visame pasaulyje. Duomenis paskelbė organizacija „Wau Holland Foundation“, kuri priima „WikiLeaks“ skirtas aukas.
Julianas Assange'as
Julianas Assange'as / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Maždaug pusė šios sumos „WikiLeaks“ pasiekė per mokėjimo sistemą „PayPal“. 2010 metų pabaigoje „PayPal“, o taip pat „Visa“ ir „MasterCard“ atsisakė toliau priimti „WikiLeaks“ įkūrėjui Julianui Assange'ui skirtus pervedimus. Likę pinigai atkeliavo tiesioginiais banko pavedimais.

Daugiausiai finansinių aukų sulaukta balandį ir gruodį – šiais mėnesiais „WikiLeaks“ rėmėjai projekto autoriams pervedė atitinkamai 170 ir 102 tūkstančius eurų. Pažymėtina, kad pati didžiausia auka siekė 3,5 tūkst. dolerių, o vidutiniškai kiekvienas žmogus persiuntė kiek mažiau nei po 25 eurus.

Per 2010-uosius metus „WikiLeaks“ išleido beveik 402 tūkst. eurų. Iš jų 59 tūkst. eurų panaudoti paties projekto veiklai vykdyti. Dar 143 tūkst. eurų išleisti projekto palaikymui užtikrinti ir informacinei kampanijai, dokumentų apie karą Irake ir Afganistane, o taip pat JAV Valstybės departamento dokumentų viešinimui.

62 tūkst. eurų – tai transporto išlaidos. Teisininkų konsultacijos „WikiLeaks“ projekto kūrėjams kainavo dar beveik 33 tūkst. dolerių. Per 104 tūkst. dolerių buvo skirta „WikiLeaks“ darbuotojų atlyginimams.

„WikiLeaks“ projektas tapo žinomas visame pasaulyje 2010-aisiais, kai pradėjo skelbti slaptus Pentagono ir JAV Valstybės departamento dokumentus, o projekto įkūrėjas J.Assange'as pradėtas persekioti dėl kaltinimų įvykdžius seksualinius nusikaltimus Švedijoje. Pats J.Assange'as tvirtina, kad kaltinimai jam yra suklastoti, o jis yra persekiojamas dėl politinių motyvų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais