„WikiLeaks“: UNESCO vadovo rinkimus laimėję bulgarai bandė išvengti Inos Marčiulionytės konkurencijos

2009 metais Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus rinkimuose triumfavę bulgarai nesėkmingai bandė iš anksto įtikinti Lietuvą atsisakyti kelti ambasadorės Inos Marčiulionytės kandidatūrą.
Ina Marčiulionytė
Ina Marčiulionytė / Redo Vilimo/BFL nuotr.

Užkulisinę priešrinkiminę kovą atskleidžia pirmadienį paviešintas Jungtinių Valstijų diplomatinio susirašinėjimo dokumentas, parengtas 2008 metų birželį, likus daugiau nei metams iki nesėkmingai Lietuvai pasibaigusių rinkimų.

„Ambasadorės Marčiulionytės kandidatūra jau sulaukė reakcijos iš jos bulgarės varžovės. Ambasadorė (Irina) Bokova sakė ambasadorei Oliver, kad Lietuvos parama I.Marčiulionytei nėra tvirta ir kad Bulgarija jau kreipėsi į Lietuvą prašydama nekelti jos kandidatūros“, – rašoma dokumente, kurį paskelbė „WikiLeaks“.

Anot amerikiečių diplomatų parengtos ataskaitos, I.Marčiulionytė tuomet sakė neketinanti pasitraukti ir jaučianti tvirtą Vyriausybės bei prezidento Valdo Adamkaus paramą.

I.Marčiulionytė 2009 metų rugsėjo dalyvavo UNESCO generalinio direktoriaus rinkimuose, tačiau per pirmąjį turą gavo tik tris, o per antrąjį – keturis balsus iš 58. Po tokių rezultatų tuometinis užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas nusprendė atšaukti jos kandidatūrą. Bulgarė I.Bokova UNESCO vadove buvo išrinkta po penkių balsavimo ratų organizacijos vykdomojoje taryboje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis