Būtent iš dujų pagaminama reikšminga elektros energijos dalis bei maždaug trečdalis pastatams centralizuotai tiekiamos šilumos. Tai dar ne viskas – be gamtinių dujų technologijų raida būtų lėtesnė. Greičiausiai, neturėtumėm kompiuterių ir mobiliųjų telefonų, nes gamtinės dujos naudojamos kaip žaliava gaminant ekranus ir kitas jų detales.
Iš gamtines dujas sudarančių cheminių medžiagų pagaminama daugybė plastikų, naudojamų gaminant medicininę įrangą, automobilius, lėktuvus, baldus, akinių lęšius ir daugybę mus supančių daiktų.
Tačiau pasaulio ekonomikos siekia ilgainiui atisakyti iškastinio kuro ir energiją gaminti iš atsinaujinančių išteklių, kad sumažintų poveikį klimatui bei apsaugotų aplinką. Europos Žaliasis kursas yra nubrėžęs aiškią kryptį radikaliai sumažinti taršą energetikoje, o Lietuva įsipareigojo iki 2050 m 80 proc. energijos pasigaminti iš atsinaujinančių energijos išteklių. Todėl „žalėja“ ne tik elektra. Gamtines dujas, be kurių ekonomika neišsiverstų, palaipsniui keis žaliosios dujos – biodujos, biometanas ir žaliasis vandenilis.
„Amber Grid“ valdomas dujotiekių tinklas yra vienintelė infrastruktūra Lietuvoje, kuria gali būti transportuojamas, importuojamas ar eksportuojamas vandenilis bei kitos žaliosios dujos – naujoji atsinaujinančios energijos rūšis. Todėl „Amber Grid“ siekia prisidėti prie klimatui neutralios ekonomikos kūrimo ir sudaryti sąlygas ekonomikai saugiai transportuoti bei naudoti žaliąsias dujas.