Draudimas taikomas plastiko naudojimui, gamybai ir importui. Minimali bauda sudaro maždaug 17 tūkst. JAV dolerių, o minimalios laisvės atėmimo bausmės trukmė siekia dvejus metus, pareiškė Kenijos vyriausybė. Išimtys numatytos tik pramoniniams tikslams skirtų plastikinių maišelių gamintojams.
Panašius draudimus patvirtino arba paskelbė, be kita ko, Kamerūnas, Bisau Gvinėja, Malis, Tanzanija, Uganda, Etiopija, Mauritanija ir Malavis.
Jungtinių Tautų aplinkos programos (UNEP) duomenimis, vien Kenijos prekybos centruose kasmet išdalijama apie 100 mln. plastikinių maišelių.
Pasak Kenijos vyriausybės, maišeliai kenkia aplinkai, užkemša kanalizaciją ir neyra.
Gamintojai tvirtina, kad dėl šio draudimo bus prarasta darbo vietų, tačiau aplinkos ministrė Judi Wakhungu praėjusią savaitę pareiškė, kad gaminant maišelius iš aplinkai nekenksmingų medžiagų bus sukurta daugiau darbo vietų.
UNEP teigimu, jau seniai pripažinta, kad maišeliai daro didelę žalą aplinkai ir kelia problemų sveikatai. Dėl jų žūsta paukščiai, žuvys ir kiti gyvūnai, kurie juos klaidingai palaiko maistu. Maišeliai taip pat kenkia dirbamai žemei ir jais užteršiamos turistų lankomos vietos. Be to, plastikiniai maišeliai yra puiki vieta veistis uodams, kurie perneša maliarijos ir dengės karštligės užkratą.
Vandenynuose kasmet atsiduria 8 mln. tonų plastiko, įskaitant plastikinius maišelius. Pasak UNEP, jeigu ši tendencija tęsis toliau, iki 2050 metų vandenynuose bus daugiau plastiko negu žuvų.