Kur, ką ir kaip pamatyti galima sužinoti Pajūrio regioninio parko lankytojų centre.
Arba sekti mūsų fotografo pėdsakais ir aplankyti jo įamžintas vietas.
Ant Olandų kepurės apžvalgos aikštelės įkvėpus sūraus Baltijos oro galima leistis į kelionę.
Mėgstantiems vaikščioti smagu keliauti Litorinos pažintiniu taku. Jis taip pavadintas, nes maždaug prieš 7500 metų čia tyvuliavo Litorinos jūra, kurios vandens lygis buvęs gerokai aukštesnis už dabartinės Baltijos, skyrėsi ir kranto linijos aukštis.
Besidomintiems istorija rekomenduojama aplankyti ir po smėlio kopomis besislepiantį Memel-Nord.
Taigi, eiti teks senosios jūros pakrante, per mišką, kuriame auga mūsų kraštui nebūdingi medžiai – bukai, kėniai, maumedžiai, platanalapiai klevai. Kur koks medis parodys šalia esanti lentelė. Šį mišką pasodino dvidešimto amžiaus pradžioje Klaipėdos miesto pirklių gildija.
Besidomintiems istorija rekomenduojama aplankyti ir po smėlio kopomis besislepiantį Memel-Nord. Tai karinė baterija, įrengta 1939 metais, kai Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Vokietijos, o visas Klaipėdos uostas – militarizuotas. Čia lankytojai kviečiami ne tik susipažinti su istorija, bet ir gali švęsti įvairias šventes.
Jei nebuvote, būtinai aplankykite Nemirsetos kopas, kuriose plyti ir Nemirsėtos smiltpievės.
Jas galima aplankyti einant pažintiniu taku. Taip saugomi čia augantys reti augalai. Įdomu, kad čia galima matyti ir smėlynų augalus, ir miškų, vakarų taigos augalus. Tad šalia pajūrinės našlaitės, smiltynino laibenio, pajūrinio pelėžirnio auga miškinė septynikė, dvilapė medutė, apskritalapė kriaušlapė.
O kol laukiate atostogų, pasigrožėkite, kaip Pajūrio regioninį parką pamatė mūsų fotografas.