Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 09 24

Aukštadvario regioninio parko gamtos turtai

Kviečiame savo skaitytojus susipažinti su visais Lietuvos nacionaliniais ir regioniniais parkais. Pradedame publikacijų ciklą, kuriose bus aprašomi visi Lietuvos parkai – jų gamtinės vertybės, kraštovaizdžio išskirtinumas.
Vilkokšnio ežeras
Aukštadvario regioninis parkas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Taip pat pateiksime fotogalerijas su gražiausiais parkų vaizdais, kuriuose bus įamžinti lankytini objektai bei įspūdingiausi gamtos turtai.

Šiandien jūsų dėmesiui – Aukštadvario regioninis parkas. Šiose gražiose apylinkėse žmonės gyvena jau kelis tūkstantmečius. Ant piliakalnio kadaise stovėjo medinė pilis, XIV amžiuje prie jo ėmė kurtis gyvenvietė. Miesteliui plečiantis aplink kunigaikščių dvarą, kuris buvo įsikūręs ant piliakalnio ir vadintas aukštu dvaru, taip imta vadinti ir visa gyvenvietė – Aukštadvariu.

Siekiant išsaugoti vertingą Verknės ir Strėvos aukštupių kraštovaizdį, visą šių vietovių gamtinę ekosistemą dar 1992 metais buvo įkurtas Aukštadvario regioninis parkas.

Šiame parke yra garsioji Velnio duobė, kuri įtrauktą į labiausiai saugomų Europos gamtos paminklų sąrašą. Jos kilmė iki šiol nėra aiški – galbūt tai meteorito krateris, galbūt tirpstant ledynui ją išmušė stipri vandens srovė.

Parko lankytojai lengvai ras ir Nikronių akmenį, kuris pagonybės laikais buvo laikytas šventu, o vėliau tarnavo kaip dvaro riboženklis. Ir dar daugybę kitokių įdomybių: Strėvos įgriuvą, Kartuvių kalną, Vilkokšnio ežerą, Lausgenių eglę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?