2021 07 05

Per pusmetį aplinkosaugininkai nustatė daugiau nei 200 vandens apsaugos juostų pažeidimų

Šiltos vasaros dienos traukia pažeidėjus prie vandens telkinių, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai per pusę metų nustatė daugiau nei 200 pažeidimų susijusių su vandens apsaugos juostų bei vandens transporto priemonių pažeidimais. Vasarai įsibėgėjus tokių pranešimų skaičius auga, praėjusią savaitę jų buvo nustatyta daugiau nei 40.
Vasara gamtoje
Ežeras / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Prasidėjus akcijai „Poilsiauk atsakingai“, kuri bus vykdoma visą liepą ir rugpjūtį, pareigūnai tikrins asmenis, kad užkardytų aplinkosauginius pažeidimus paviršinių vandens telkinių apsaugos zonose ir pakrančių apsaugos juostose bei kitose rekreacinėse teritorijose. Taip pat bus kontroliuojama, kaip laikomasi aplinkosaugos reikalavimų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis.

„Vasariška kaitra daugeliui suteikia galimybę ilgiau pasimėgauti poilsiu gamtoje. Taigi aplinkosaugininkai kaip įprasta tikrins, ar asmenys leisdami laiką gamtoje laikosi visų reikalavimų bei taisyklių“, – dalijosi Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Žydrė Majauskaitė.

Per pusę metų aplinkosaugininkai nustatė 224 pažeidimus susijusius su vandens apsaugos juostų bei vandens transporto priemonių pažeidimais.

Aplinkosaugininkai primena, kad pakrančių apsaugos juostose draudžiama statyti motorines transporto priemones arčiau kaip 25 m iki vandens telkinio kranto. Be to, jei vandens telkinys yra saugomoje teritorijoje, atstumas iki vandens turi būti dvigubas, t. y. ne mažiau kaip 50 metrų.

Pakrančių apsaugos juostų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba 30–140 eurų baudą.

Per savaitę – 473 pranešimai apie galimus pažeidimus

Birželio 28 – liepos 4 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 473 pranešimus. Ne darbo metu gauti 46 pranešimai.

Praėjusią savaitę Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 32 kartus, medžioklės – 4 kartus. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 20 kartų, netinkamo atliekų tvarkymo – 24, nuotekų – 26, vandens taršos – 12, neteisėtų kirtimų – 13, vandens apsaugos juostų pažeidimų – 20, vandens transporto priemonių pažeidimų – 13, oro taršos – 30, avarijų – 3, kitos taršos – 5, dėl kitų pažeidimų ir konsultacijų kreiptasi 25 kartus.

Dėl į autoįvykius pakliuvusių laukinių gyvūnų kreiptasi 140 kartų, dėl kitų įvykių – 106 kartus.

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus, aplinkosaugininkai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 46 kartus.

Apie žvejybos pažeidimus buvo pranešta 14 kartų, 1 kartą pranešta apie medžioklės pažeidimus, dėl atliekų deginimo kreiptasi 5 kartus, atliekų netvarkymo – 2, nuotekų – 4, vandens taršos – 2, oro taršos – 4, kitų pažeidimų – 2, neteisėtų kirtimų – 1, įvykių su laukiniais gyvūnais – 1, vandens apsaugos juostų pažeidimų – 5, vandens transporto priemonių pažeidimų – 4, avarijų – 1.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų