2021 05 26

Telšių aplinkosaugininkai išaiškino pažeidėją, atsakingą už Jūros upėje išgaišusias žuvis

Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai išsiaiškino, kodėl gegužės viduryje Jūros upėje, Rietave, išgaišo daugybė žuvų, ir nustatė atsakingą asmenį. Aplinkosaugininkai per kelias dienas surinko 120 kg išgaišusių ešerių, kuojų, raudžių, lydekų, rašoma pranešime spaudai.
Užteršta upė
Užteršta upė / Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

„Gegužės 12 d., apie vidurnaktį, gavome gyventojų pranešimą, kad Pajūrio ir Žadvainų kaimuose jaučiamas nuo vandens sklindantis srutų kvapas ir pastebėta nugaišusių žuvų, taigi nedelsdami pradėjome tyrimą. Vykdydami tyrimą, daugiausia kritusių žuvų aptikome ties Rietavo parku, Rietavo miesto teritorijoje“, – teigė Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Renata Stankuvienė.

Ketvirtadienį ir penktadienį, ieškodami taršos šaltinio, Telšių aplinkosaugininkai patikrino apie 20 km Jūros upės nuo Rietavo turgaus iki Žadvainų kaimo ruožą.

„Kadangi atkarpa ilga, o prieiti prie upės nelengva, nes pakrantė kai kur apaugusi krūmynais, paieškos buvo sudėtingos. Ypač didelį nerimą kėlė, kad išgaišo daug žuvų. Per pirmadienį ir antradienį surinkome 120 kg įvairių rūšių žuvų (ešerių, kuojų, raudžių, lydekų)“, – sakė R.Stankuvienė.

Aplinkos apsaugos departamento nuotr./Užteršta upė
Aplinkos apsaugos departamento nuotr./Užteršta upė

Neradus taršos šaltinio, nuspręsta patikrinti Jūros upės intakus. Apžiūrėdami Jūros kairįjį intaką Ežerupio upelį, aplinkosaugininkai nustatė, kad jis užterštas dideliu kiekiu skysto mėšlo, ir rado jų išsiliejimo į upelį vietą. Taršos požymiai buvo aiškiai buvo matomi 600 metrų upelio ruože.

„Išsiliejimo vieta – upelio kranto šlaitas – tvarkytas naudojant žemės ūkio techniką (gali būti, kad norint užmaskuoti srutų nutekėjimą). Nuo išsiliejimo vietos, žemiau pagal upelio vagą, upelio pakraščiuose, buvo užfiksuotas 600 metrų ruožas nusėdusio mėšlo. Apžiūroje dalyvavęs žemės ūkio bendrovės atstovas paaiškino, kad sklypas buvo tręšiamas skystu mėšlu įterpiant skystą mėšlą tiesiai į dirvą. Laukų tręšimui bendrovė perka paslaugą iš ūkininko“, – aiškino Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė.

Aplinkos apsaugos departamento nuotr./Užteršta upė
Aplinkos apsaugos departamento nuotr./Užteršta upė

Paaiškėjo, kad gegužės 11 d., perpumpuojant mėšlą, įvyko avarija (sprogo žarna), todėl mėšlas pateko į Ežerupio upelį, nutekėjo į Jūros upę ir dėl šios taršos išgaišo žuvys.

Taip pat buvo išsiaiškinta, kad asmuo, dirbantis tręšimo paslaugą teikiančiam ūkininkui, įvykusią avariją mėgino nuslėpti ir niekam apie tai nepranešė.

„Šiuo metu Ežerupio upelio valymo darbai baigti. Ūkininkui inspekcija pateikė pasiūlymą geranoriškai atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – 3960 eurų. Vakar, gegužės 25 d., žala jau buvo apmokėta. Taip pat už ūkinės ir veiklos vykdymą paviršiniuose vandens telkiniuose pažeidžiant šiuose vandens telkiniuose taikomas specialiąsias žemės naudojimo sąlygas, asmeniui bus taikoma administracinė bauda“, – sakė Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė R.Stankuvienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs