„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Tvarkau Lietuvą“: sutvarkytos atliekos, tarp šiukšlių ir užuomina apie teršėją

Šiemet balandį „Tvarkau Lietuvą“ interaktyviajame žemėlapyje buvo pažymėtos Noreikonių kaime, Pakruojo raj. buvusioje silosinėje išpiltos atliekos. Atlikdami tyrimą aplinkosaugininkai nustatė teršėją, kuris vėliau geranoriškai sutvarkė atliekas, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime spaudai.
„Tvarkau Lietuvą“
„Tvarkau Lietuvą“ / Organizatorių nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento specialistai patikrino buitinėmis atliekomis užterštą teritoriją, pažymėtą „Tvarkau Lietuvą“ interaktyviajame žemėlapyje. Buvusioje siloso saugykloje buvo išpiltos įvairios atliekos: drabužiai, avalynė, knygos, lėkštės, stiklainiai, patalynė.

Aplinkosaugininkai tarp atliekų rado ligoninės išrašytą siuntimą, kuriame buvo nurodyti asmens duomenys. Pareigūnai iš rastų duomenų nustatė galimą pažeidėją bei su juo susisiekė. Asmuo paaiškino, kad, kol gulėjo ligoninėje, jo artimieji tvarkė namus ir nereikalingus daiktus surinko išmesti.

Susisiekus su minėtais artimaisiais paaiškėjo, kad būtent jie surinktus nereikalingus daiktus sudėjo į maišus ir ketino juos išvežti į atliekų priėmimo punktą. Kadangi tvarkymo darbai vyko sekmadienį, tą dieną atliekų priėmimo punktas nedirbo, todėl nusprendė surinktais nereikalingais daiktais atsikratyti buvusioje silosinėje.



Išpildamas atliekas asmuo pažeidė Atliekų tvarkymo taisykles. Išmestos atliekos buvo paskleistos ant žemės paviršiaus ir sudarė iki 1 m³.

Pažeidėjas geranoriškai bendradarbiavo ir pripažino savo kaltę, balandžio 6 d. išmestas atliekas surinko ir pridavė į atliekų tvarkymo centrą. Už nusižengimą asmuo nubaustas pinigine bauda pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 247 straipsnio 5 dalį.

Aplinkosaugininkai primena, kad visoje Lietuvoje yra atliekų priėmimo vietų, jų sąrašą galima rasti čia.

Aplinkos apsaugos departamentas yra parengęs atmintinę gyventojams, kaip tinkamai tvarkyti buityje susidariusias atliekas.

Tvarkaulietuva.lt – patogus būdas, pranešti apie užterštas teritorijas šalyje

Aplinkos apsaugos departamentas, stiprindamas atliekų tvarkymą šalyje, sukūrė interaktyvų žemėlapį. Šiame žemėlapyje gyventojai gali pažymėti ne tik atliekomis užterštas teritorijas, bet ir apie sugadintus miško kelius ir suniokotą miško paklotę.

Gyventojų prašoma pateikti kuo detalesnę informaciją: nufotografuoti pažeidimą, pažymėti koordinates, pridėti nuotraukas, kuo detaliau aprašyti situaciją ir taip prisidėti prie aplinkos saugojimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs