„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

VLK direktorius Algis Sasnauskas: „Konkurencija pasiteisino šeimos medicinos srityje“

Konkurencija tarp sveikatos priežiūros įstaigų ir gydytojų labiausiai pasiteisino šeimos medicinos srityje, kitose sveikatos priežiūros paslaugų srityse ji jaučiama mažiau. Tokią nuomonę išsakė Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas ketvirtojoje VLK konferencijoje, kurioje buvo aptarti ir kiti svarbūs konkurencijos bei rinkos reguliavimo sveikatos apsaugoje aspektai.
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas / VLK nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis savo pasisakyme iškėlė daug sveikatos apsaugos sistemos probleminių klausimų ir kvietė diskutuoti. Ministras pabrėžė, kad šiandien nestinga iššūkių sveikatos apsaugos sistemos funkcionavimo, organizavimo, vadybos, valdymo, administravimo srityse, atkreipė dėmesį į valstybinio ir privataus sektoriaus santykių ir proporcijų optimizavimo būtinybę.

„Tie, kurie sako „pinigai vaikšto paskui ligonį“, iš tikrųjų siekia vieno: kad pinigai vaikščiotų vietoj ligonio. Ir niekam nebeįdomus gydymas. Sveikatos apsauga rizikuoja tapti verslu, kuriame liga yra pelno garantija, o profilaktika ir sveikata apskritai – kažkas, kas trukdo nematomoms laisvosios rinkos rankoms“, – vieną iš spręstinų, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui aktualių klausimų iškėlė V. P. Andriukaitis.

Didelis dėmesys šiųmetinėje konferencijoje buvo skirtas temai, kiek Lietuvoje įsigalėjęs sveikatos priežiūros paslaugų rinkos reguliavimas, kiek – šių paslaugų teikėjų laisvoji konkurencija.

„VLK atsakinga už tai, kad gyventojai gautų visa, ką jiems garantuoja Konstitucija ir įstatymai, kad jų sveikatos priežiūros išlaidos būtų apmokėtos PSDF lėšomis. Ligonių kasos atsako už PSDF lėšas: jų planavimą, administravimą, panaudojimo kontrolę ir kita. Tai reiškia, kad ligonių kasos yra pirmiausia lėšas reguliuojanti institucija – veikianti taip, kad fonde sukauptos mokesčių mokėtojų ir valstybės lėšos būtų naudojamos skaidriai ir efektyviai, bet ir neviršijant biudžeto galimybių – visada laikantis teisės aktų nustatytos tvarkos“, – teigė VLK direktorius A. Sasnauskas.

VLK vadovas A. Sasnauskas, paklaustas, ką mano apie tokią aktualią šiuo metu konkurenciją tarp sveikatos priežiūros teikėjų, pripažino, kad konkurencija Lietuvoje pasiteisino tokiose srityse kaip šeimos medicina. A. Sasnausko nuomone, konkurencija gali būti naudinga ir kai kuriose kitose ambulatorinės pagalbos srityse, tačiau ji yra neperspektyvi stacionarinės pagalbos srityje: čia reikia spręsti kitas problemas – visų pirma optimizuoti ligoninių tinklą ir vengti perteklinių paslaugų.

Šios konferencijoje iškeltos temos ir problemos davė impulsą tolesnėms diskusijoms, kuriose pranešėjai analizavo laikmečio aktualijas, teisinius konkurencijos bei sveikatos priežiūros paslaugų rinkos reguliavimo aspektus, tiesiogiai susijusius su Lietuvos privalomojo sveikatos draudimo veikla.

Konferencijos pranešimai skelbiami VLK interneto svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų