„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Šeši patarimai, kaip sumažinti išmetamų atliekų remonto metu

Atlikus statybų specialistų Amerikoje, paaiškėjo, kad atliekų rūšiavimas laikomas antru pagal svarbumą aplinkosaugos veiksniu po energetikos efektyvumo, rašo portalas „Earth911.com”
Remontas Seime
Remontas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 2 Atliekos Remontas

Statybos ekspertas ir kompanijos „Waste Management“ viceprezidentas Jim Halter pateikė šešis paprastus patarimus, į kuriuos galima atsižvelgti, jei norite statyti ar remontuoti „ekologiškai“.

Susidarykite planą

Prieš nuplėšdami virtuvės tapetus ar išmesdami senus vamzdžius, galite pasidomėti galimybėmis atiduoti juos perdirbti. „Waste Management“ duomenimis, Amerikoje įmanoma perdirbti net iki 80 proc. „statybinių šiukšlių“. Net jei nepavyks pasiekti šio rodiklio, savo „nereikalingų statybinių medžiagų“ sąrašą galite bent jau persiųsti savo draugams „Facebook“ tinklalapyje.

Statyboms naudokite antrines medžiagas

Senų statybinių medžiagų ar elementų pakartotinis naudojimas – visada ne tik pigiau, bet ir daug ekologiškiau. Pasidomėkite, gal galite gauti nors dalį kam nors nereikalingų ar iš antrinių žaliavų pagamintų jums reikalingų daiktų. Naujų medžiagų pirkimas – tai visada labiau kenkia aplinkai!

Perdirbkite sienų elmentus

Kartonas, popierius, plastikas ar metalas – šias žaliavas visada galite atiduoti perdirbti tradiciniais metodais. Tačiau galite perdirbti ir medžio elementus – jie gali tapti komposto dalimi ar tiesiog būti naudingai sudeginti!

Dabar galima atiduoti perdirbti ne tik stiklinius butelius, bet ir, pavyzdžiui, skardinį stogą.

Perdirbkite stogo elmentus

Dabar galima atiduoti perdirbti ne tik stiklinius butelius, bet ir, pavyzdžiui, skardinį stogą. Amerikoje netgi asfalto elementų turinti stogo danga sumalama ir panaudojama keliams grįsti.

Pasiruoškite perdirbti ir grindis

Ateityje bus svarbu pripažinti, kad perdirbti įmanoma didesnę dalį statybinių medžiagų – nuo lubų, sienų iki lubų. Statybos ir griovimo atliekas įvairios kompanijos priima perdirbti, ir jos gyvena naują gyvenimą kaip skalda keliams ar naujų sienų dalis.

Nepamirškite, kad tai – tik ilgalaikio aplinkosaugos ciklo dalis

Ekologiškas elgesys nepasibaigs, kai būsite įkalę paskutinę vinį ar išvežę perdirbti statybų atliekas. Prisiminkite, kad atsakingas prieš gamtą elgesys turės tęstis ir tada, kai įrengtame būste gyvensite.

Todėl prieš statydami apgalvokite, kaip perdirbsite atliekas, kai remontas baigsis. Palikite pakankamai vietos konteineriui, kuriame rūšiuosite šiukšles. Dažnai daroma klaida – po kriaukle paliekama labai mažai vietos talpoms, skirtoms organinėms ir perdirbti skirtom atliekoms, ir ilgainiui viskas „keliauja į vieną kibirą“.

Domėjimasis naujais, energiją taupančiais sprendimais ir inovacijomis – taip pat pažangus būdas paversti jūsų namus ar biurą draugiškais aplinkai!
Žurnalo „Waste Business Journal“ duomenimis, JAV perdirbti atiduodama tik ketvirtadalis statybų atliekų. Todėl prieš imdami į rankas kūjį ar pjūklą – pagalvokite, kaip galite prisidėti prie ateities, kai laidosime vis mažiau savo šiukšlių!

Logotipas/Žaliasis taakas
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų