„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sugriežtėjus atliekų sutvarkymo kontrolei, gali pritrūkti pažymų apie stiklo pakuotės perdirbimą

Kai kurios įmonės skundžiasi nebegalinčios įsigyti pažymų apie perdirbtas stiklo pakuotės atliekas ir nuogąstauja dėl to patirsiančios nuostolių.
Ecoservice
Ecoservice / Alvydo Opulskio / 15min nuotr.

Atliekų tvarkytojai pavojaus varpais kol kas neskambina, tačiau neatmeta, kad metų pabaigoje pažymų išties gali pritrūkti ir daliai gamintojų bei importuotojų teks mokėti taršos mokestį, pirmadienį informuoja „Verslo žinios“.

Negavusios pažymų, įmonės valstybei mokėti nemažą mokestį už aplinkos teršimą pakuotės atliekomis. Pažyma kainuotų kone perpus pigiau nei šis mokestis.

Pakuočių atliekų tvarkymą organizuojančios gamintojų organizacijos viešosios įmonės „Žaliasis taškas“ generalinis direktorius Gintaras Varnas užtikrina, kad stiklo pažymų šiemet nepritrūks.

Stiklo pažymų stygius, pasak jo, šiemet gali išties pasijusti, nes aplinkosaugininkams sugriežtinus pažymas išduodančių įmonių kontrolę kai kurios išrašytos pažymos buvo anuliuotos kaip fiktyvios.

Per metus reikia pažymų apie maždaug 30 tūkst. t stiklo sutvarkymą, o realiai su dabartiniu atliekų surinkimo pajėgumu įmanoma surinkti tik apie 20 tūkst. t.

Atliekų tvarkytojos „Ekstara“ vadovas Rimantas Gaudutis sako, kad pažymų stygiaus rinkoje šiuo metu nėra. „Kitas klausimas – kiek iš jų yra tikros. Pernai rinką „gelbėjo“ fiktyvios pažymos. Šiemet jau yra tikimybė, kad jų užteks ne visiems – pažymų gali pritrūkti maždaug tiek, kiek šiemet jų buvo anuliuota“, – priduria jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų