Ši substancija sunaikina bakteriją, dėl kurios genda pieno produktai, mėsa, žuvis ar kiaušiniai.
Konservantas, vadinamasis bisinas, anot mokslininkų, neleistų sugesti netgi atidarytam vynui ar įvairiems salotų padažams.
Šis revoliucinis atradimas turėtų visiškai pakeisti žmonių apsipirkimo įpročius ir sumažinti išmetamo maisto kiekį.
Kiekvienais metais vien Didžiojoje Britanijoje maisto išmetama apie 20 milijonų tonų, kurio vertė siekia 5 milijardus svarų sterlingų (apie 20 milijardų litų), – atskleidė neseniai atlikti tyrimai.
Negana to, bisinas neleidžia augti mirtinoms bakterijoms, pavyzdžiui, E.coli, salmonelėms ir listerijoms.
Dr. Danas O’Sullivanas, Minesotos (JAV) universitete dirbantis mikrobiologas, bisiną atrado visiškai atsitiktinai, tyrinėdamas žmogaus žarnose esančias bakterijas.
„Šis konservantas yra kur kas geresnis nei bet kokie kiti būdai, bandant prailginti maisto galiojimo terminą. Jis visiškai nekenkia maisto kokybei – juk į maistą mes dėsime ne chemikalą, o natūralią sudedamąją dalį, kurios tikslas yra apsaugoti maisto produktus nuo įvairių virusų, sukeliančių ligas“, – apie savo atradimą pasakoja D.O’Sullivanas.
Bisinas yra chemiškai giminingas nisinui, kuris jau dabar naudojamas pakuojant fermentinį sūrį, todėl farmacinių tyrimų šiam konservantui atlikti jau nereikės.
Bisiną užpatentavę Minesotos universiteto mokslininkai jau pradėjo derybas ir su maisto gamintojais. Pirmieji produktai, kurių sudėtyje bus šio konservanto, rinką turėtų pasiekti maždaug per trejus metus.