Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniuje per mėnesį surinktos 8 tonos drabužių ir avalynės

Prieš mėnesį Vilniuje pastatyti tekstilės atliekų konteineriai, organizatorių akimis, pasiteisino – vos spėjama vežti susikaupusius drabužius ir avalynę.
Dėvėtos tekstilės konteineris Vilniuje
Dėvėtos tekstilės konteineris Vilniuje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prieš mėnesį sostinėje buvo pastatyta 160 konteinerių, skirtų dėvėtai tekstilei – drabužiams,  avalynei, patalynei, užuolaidoms, žaislams – šalinti. Pasak atliekų surinkimo ir rūšiavimo bendrovės „Ecoservice“ atstovės Ingos Kovalionok, akcija pasiteisino – per mėnesį Vilniuje surinktos 8 tonos įvairių tekstilės atliekų.

„Konteinerius jau tuštinome kelis kartus. Juos vežame pilnut pilnutėlius. Pastebėjome, kad kartais drabužiai į konteinerį tiesiog nebetelpa – šalia būna pristatyta maišų,“ – 15min.lt sakė Inga Kovalionok.

Tekstilės atliekos sudaro apie 5 proc. komunalinių atliekų. Dalis išmetamos tekstilės yra tinkama pakartotiniam naudojimui ir antriniam perdirbimui. Į sąvartynus iškeliavusi tekstilė juose suyra per maždaug 50 metų.

Pasak Ingos Kovalionok, gyventojai kasmet išmeta itin daug drabužių ir avalynės. Vidutinis tekstilės gaminio naudojimo laikas yra 3 metai.

„Tekstilės rūšiavimas ir perdirbimas svarbus atliekų kiekio, keliaujančio į sąvartynus, mažinimui. Stiklo, popieriaus, plastiko, tekstilės rūšiavimas ir perdirbimas leidžia sutaupyti gamtinių išteklių, o iš antrinių žaliavų pagaminti produktai savo kokybe niekuo nenusileidžia,“ – sakė Inga Kovalionok.

Surinkta dėvėta tekstilė yra vežama į perdirbančias įmones, kur rūšiuojama atskiriant tinkamas perdirbimui ar pjaustymui į skudurus atliekas.

Perdirbimui netinkama nešvari, sutepta dažais, tepalais ar kitomis medžiagomis, skleidžianti specifinį kvapą, sumaišyta su buitinėmis atliekomis, šlapia tekstilė. Netinkamos perdirbti medžiagos sudaro apie 20 proc. visos perdirbimui atiduodamos tekstilės. Tokios medžiagos yra metamos į sąvartyną arba, jei yra suteptos dažais, tepalais, atiduodamos pavojingų atliekų tvarkytojams.

Išrūšiuotos tekstilės dalis yra supjaustoma ir perdirbama į skudurus, šluostes. Kita dalis smulkinama, perdirbama ir tampa gamybine žaliava. Perdirbta tekstilė naudojama statybų pramonėje, žemės ūkyje.

Logotipas/Žaliasis taakas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais